Stolica: Kopenhaga
Waluta: Korona duńska (DKK), średni kurs 1 DKK = 0,58 PLN

Język: duński

  • 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
/
Termin: -
Cena od:
PLN / OSOBA

Brak oferty spelniajacej podane kryteria!

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy, nocny przejazd przez Niemcy. Zaokrętowanie na promie do Danii.

DZIEŃ 2
Przeprawa promowa Rostok – Gedser. Przejazd do KOPENHAGI, spacer po mieście, w trakcie którego zobaczymy m.in Kastellet, najlepiej zachowaną twierdzę w Europie, znajdziemy w niej pozostałości fortyfikacji miejskich. Na terenie cytadeli możemy zobaczyć kilka zabytkowych budynków np. Dom Komendanta i wiatrak. W pobliżu Kastellet znajduje się symbol Kopenhagi, czyli pomnik syrenki – jest to najchętniej fotografowany obiekt w stolicy Danii. Podążając wzdłuż wybrzeża w historycznej i reprezentacyjnej części starego miasta zobaczymy kompleks pałacowy Amalienborg, będący obecnie zimową siedzibą rodu królewskiego. Obecność królowej Małgorzaty w budynku znamionuje powiewający na dachu duński sztandar królewski. Na przeciw rezydencji zobaczą Państwo kościół przypominający rzymską bazylikę Św. Piotra, jest to Kościół Fryderyka, którego budowa trwała półtora wieku. Spacer do najbardziej urokliwego zakątka miasta, znanego każdemu ze zdjęć z pocztówek. Nyhavn to tetniący życiem Nowy Port. Wzdłuż nabrzeża w licznych kamieniczkach znajdują się kawiarnie i restauracje, z których można podziwiać zabytkowe jachty i łodzie przycumowane wzdłuż kanału. Nieopodal rozrywkowej dzielnicy znajduje się zamek Christiansborg, który jest symbolem duńskiej monarchii. Obecnie mają w nim swe siedziby przedstawiciele trzech władz: ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej. Na zakończenie proponujemy Państwu spacer po Ogrodach Tivoli, miejscu wyjątkowym i radosnym, łączącym miejski ogród oraz park rozrywki. Ten magiczny dzień zakończymy w Kopenhadze, zapraszając Państwa na rejs kanałami. Wyjazd w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu (na obrzeżach miasta lub w okolicy).

DZIEŃ 3
Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie zamków w okolicy. Zamek KRONBORG w miejscowości Helsingør szerzej znany jako zamek Hamleta w szekspirowskim Elsynor. Został wybudowany w XV w. nad cieśniną Øresurd oddzielającą Danię od Szwecji by kontrolować ruch na cieśninie. Był on tak wielką i majestatyczną budowlą jak na ówczesne czasy, że usłyszał o nim nawet Szekspir. Eryk Pomorski, duński i szwedzki król, pod panowaniem którego powstał zamek, przysporzył tą inwestycją wiele dochodu do królewskiego skarbca. Wpływy do skarbca z korzystania z cieśniny były tak wysokie, że przez wiele setek lat były one głównym królewskim dochodem. Tak bogate czasy sprzyjały rozwojowi duńskiej niezależności politycznej. Szekspir osadził w tym zamku akcję swojego dramatu "Hamlet" w czasach... w których zamek jeszcze nie istniał. Hamlet musi na zamku Kronborg współistnieć z innym bohaterem – Ogierem Duńczykiem. Rycerz pojawia się pierwszy raz w Pieśni o Rolandzie, jest narodowym symbolem Duńczyków, którzy wierzą, że gdy ich kraj stanie w obliczu zagrożenia śpiący rycerz zbudzi się i obroni ich kraj. Zamek FREDERIKSBORG – najpotężniejszy zamek w Danii, dawna siedziba monarchów. Powstała dzięki wielkim wpływom do królewskiego skarbca z panowania nad cieśniną Øresund. Christian IV, rozbudował zamek, który zajmuje aż 3 wyspy, nazwał go na cześć swojego ojca Frederyka. Na stałym lądzie znajduje się wspaniały barokowy ogród. Swój obecny kształt zawdzięcza on Carlowi Jacobsenowi (dawnemu właścicielowi Carlsberga), który wykupił zamek i kunsztownie go wyremontował, po pożarze w XIX w. Obecnie mieści się tu Muzeum Narodowe. Powrót na miejsce noclegu.

DZIEŃ 4
Śniadanie, wykwaterowanie. Kontynuacja spaceru po Kopenhadze. Wizyta w BLUE PLANET – wizyta w jednym z największych oceanariów w Europie. Imponujący z zewnątrz budynek, którego bryła przypomina wir wody mieści wewnątrz 450 gatunków ryb i morskich stworzeń. Przejazd metrem na stare miasto Indre By. W programie spaceru: Plac Nytrov z Teatrem narodowym, spacer deptakiem Strøget, Plac Amagertorv - niegdyś sprzedawali tu ryby na miejskim targu mieszkańcy wyspy Amager, dziś jest to najbardziej ekskluzywna część deptaku. Na placu znajduje się fontanna Bocianów, która powstała jako prezent, który otrzymał przyszły król Fryderyk VIII od księżnej Luizy z okazji ich ślubu w 1894 roku. Na końcu deptaka znajduje się majestatyczny Plac Ratuszowy, na którym na uwagę zasługuje pomnik, przedstawiający pisarza H. Ch. Andersena w pozycji siedzącej i zwróconej w kierunku ukochanych przez niego Ogrodów Tivoli. Okrągła Wieża, którą zobaczą Państwo na trasie spaceru to jeden z symboli miasta. W wieży znajdowało się pierwsze w Europie obserwatorium astronomiczne. Na szczyt wieży nie prowadzą schody, lecz kręta ścieżka o długości średnio 200 m. W jej historii zdażało się, że ważni goście nie wchodzili, lecz wjeżdżali na jej szczyt. Na koniu wjechał na przykład na szczyt car Rosji Piotr I, a karocą – jego żona, Katarzyna I. Najważniejszym punktem kończącym tę przygodę z Kopenhagą i duńską historią jest zamek Rosenborg, który mimo licznych nieprzychylnych momentów w historii przetrwał do naszych czasów nie tylko w prawie niezmienionej formie, ale także z autentycznym wyposażeniem. Jest to najchętniej odwiedzany zamek w mieście. Wieczorem wyjazd z miasta i przejazd do Gedser na przeprawę promową.

DZIEŃ 5
Ok. północy przypłynięcie do Rostok i przejazd autokarem do Polski. Powrót do Polski w ok. południa

TERMINY WYCIECZKI:
28.04-02.05.2018, 02-06.05.2018, 30.05-03.06.2018, 11-15.08.2018

WAŻNE INFORMACJE:
1. Do poruszania się po krajach należących do strefy Schengen potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta. Szacunkowa godzina powrotu do Krakowa ostatniego dnia imprezy turystycznej ok 11:00-15:00.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:
- Przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej;
- Program turystyczny;
- 2 noclegi (w okolicy Kopenhagi) ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu;
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Ubezpieczenie NNW + KL;
- VAT
- Turystyczny fundusz gwarancyjny /rezerwacje dokonane od 26.11.2016/
- Gwarancję niezmienności ceny

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu:
- Obligatoryjne koszty związanie z realizacją programu /bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przeprawa promowa, opłaty miejscowe/ - 90 Euro
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 20 zł

Dodatkowe opcje:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 280 zł
- Dopłata do 2 obiadokolacji (kuchnia regionalna lub wegetariańska) - 230 zł
- Dopłata do 2 obiadokolacji – menu dziecięce – 200 zł
- Dodatkowo płatne napoje do obiadokolacji;
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości

Dodatkowe ubezpieczenia:
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55%
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osobę/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń
MiastoMiejsceDopłataGodz.