FRANCJA

                Stolica: Paryż

                Ludność: 67 196 000
                Obszar: 643 801 km²
                Język urzędowy: Francuski
                Waluta: Euro (EUR), 1 EUR ~ 4,30 PLN
                Największe miasta: Paryż, Marsylia, Lyon, Tuluza, Nicea
                Dokumenty: Dowód osobisty lub pszport

 Czy wiesz że Francja to kraj w ktorym ...

... znajduje się najwyższy szczyt w Europie - Mount Blanc.

... w 1386 powieszono świnie - za zabicie dziecka.

... pojwia się 75 mln turystów rocznie, przez co jest najczęściej odwiedzanym krajem na świecie.

  • 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
Alzacja
/Francja
Termin:13.08 - 18.08.2019
Cena od:1099 PLN / OSOBA
Kategoria:**/***
Transport:Autokar
TerminDniTransportCena
13.08 - 18.08.20196 dniAutokar1099 PLNrezerwuj
10.09 - 15.09.20196 dniAutokar1099 PLNrezerwuj
Program:

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy, przejazd nocny przez Niemcy.

DZIEŃ 2
Przyjazd do STRASBURGA przed południem. Spacer po zabytkowym starym mieście: kościół św. Pawła, plac Republiki z pałacem Reńskim, Plac Kleber, dzielnica la Petite France - dawną dzielnicę rybaków i garbarzy w której dominuje szachulcowa zabudowa, most zwodzony, XIX wieczna fortyfikacja Vauban’a, kościół św. Tomasza, gotycka katedra Notre-Dame, Pałac Rochan. Przejazd tramwajem do dzielnicy Europejskiej gdzie zobaczymy m.in Parlament Europejski. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do OBERNAI, gdzie zobaczymy miasto w zabudowie szachulcowej: Place du Marché, ratusz, studnia św. Odylii, neogotycki kościół św. Piotra i Pawła. Następnie przejazd do położonego na skalistym wzgórzu zamku HAUT-KŒNINGSBOURG - oczątki tej imponującej twierdzy sięgają XI wieku, jednak to, co możemy oglądać obecnie to znakomita replika średniowiecznego obiektu. zwiedzanie zamku, który był inspiracją dla wielu artystów i poetów nurtu romantycznego. Przejazd na degustację win do RIBEAUVILLÉ - miasta słynącego z produkcji białego wina. Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie, przejazd do RIQUEWIHR - miasteczka zwanym "klejnotem pośród alzackich winnic", w którym zobaczymy XVI wieczny zamek książąt Wirtembergii, wieżę obronną zwaną Dolder, Basztę Złodziei oraz fontannę Fontaine de la Sinne. Przejazd do COLMAR - baśniowego miasta, w którym zachował się tu praktycznie cały średniowieczny układ urbanistyczny ulic. Serce miasta stanowi niezwykle malownicze stare miasto z licznymi pięknie odrestaurowanymi kolorowymi domami z muru pruskiego z kolorowo ukwieconymi balkonami i oknami. Spacerując po mieście, będą Państwo mieli wrażenie, jakby czas zatrzymał się w miejscu kilka wieków wstecz. W trakcie spaceru zobaczymy m.in dawny Klasztor Dominikanów, gotycką Kolegiatę św. Marcina, ratusz miejski, XIV wieczny kościół św. Mateusza,dom Pfistera (Maison Pfister) oraz dzielnicę zwana Małą Wenecją (Le Petite Venice. Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną, po drodze krótki postój na spacer po NEUF-BRISACH - miasta-twierdzy zbudowanego na planie ośmiokątu. Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako jedna z dwunastu grup warownych wchodzących w skład fortyfikacji Vaubana. Przejazd przez Niemcy.

DZIEŃ 6
Powrót do Krakowa w godzinach porannych, do miast realizowanych antenkami w godzinach popołudniowych / wieczornych. Godzina powrotu może ulec zmianie ze względu na sytuację drogową.

TERMINY WYCIECZKI:
30.04-05.05.2019, 18-23.06.2019, 13-18.08.2019, 10-15.09.2019

Uwagi praktyczne:

WAŻNE INFORMACJE:

1. Do poruszania się po krajach należących do UE potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:
- Przejazd autokarem lub busem;
- Program turystyczny;
- 3 noclegi (po stronie francuskiej lub niemieckiej) ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant podstawowy Koszty leczenia 10 000 EUR, Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN, Ubezpieczenie bagażu 1 000 PLN
- Turystyczny fundusz gwarancyjny (10zł)
- VAT
- Gwarancję niezmienności ceny

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu:
- Koszty związane z realizacją programu /przewodnicy, opłaty miejscowe, bilety wstępu, degustacja wina/ - 80 Euro
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 30 zł

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 300 zł
- Dopłata do 3 obiadokolacji /menu regionalne lub wegetariańskie/ - 210 zł /uwaga!!! - napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne/
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń

Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl