• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
3 Stolice - Praga, Wiedeń, Budapeszt
/Austria
Termin:11.09 - 15.09.2019
Cena od:799 PLN / OSOBA
Kategoria:***
Transport:Autokar
TerminDniTransportCena
11.09 - 15.09.20195 dniAutokar799 PLNrezerwuj
Program:

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1:
Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy. Przyjazd do PRAGI, zwiedzanie rozpoczniemy od najstarszego klasztoru w Republice Czeskiej - klasztoru na Strachovie, słynącego z bogatych zbiorów bibliotecznych. Spacer po dzielnicy Hradczany rozpoczniemy od Placu Loretańskiego, gdzie zobaczymy barokową kopię domku Loretańskiego, w którym wg. legendy zasnęła Matka Boża, czyli tzw. „Santa Casa” przeniesionego przez anioły w celu ochrony przed Turkami. Kolejnym punktem spaceru będzie bogata zabudowa pałacowa: m.in. pałace Szwarzenbergów, Toskański, Arcybiskupi, Czerniński. Zmiana warty przed zamkiem, spacer po terenie Hradu – największego kompleksu zamkowego w Czechach, w trakcie którego zobaczymy katedrę św. Wita, bazylikę św. Jerzego, kaplicę wszystkich świętych, stary i nowy Pałac Królewski. Dla chętnych możliwość wejścia na Złotą Uliczkę oraz zwiedzenia wnętrz pałacowych. Przejście na Małą Strane, spacer: Pałac Wallensteina, Rynek Małostrański z barokową świątynią pod wezwaniem św. Mikołaja, droga królewska, Most Karola z barokowymi pomnikami świętych, wyspa Kampa. Powrót do hotelu, nocleg.  

DZIEŃ 2:
Śniadanie, przejazd na dalszy spacer: dzielnica żydowska Josefov, w której zobaczymy zabytki kultury żydowskiej: Synagoga Hiszpańska, synagoga Wysoka, synagoga Pinkasa, Ratusz Żydowski. Przejście na Stare Miasto na główny rynek – Rynek Nowomiejski, na którym znajduje się pomnik Jana Husa oraz jeden z najsłynniejszych zabytków Praskich – ratusz staromiejski z zegarem Orloy. Kontynuacja spaceru po starym mieście: Kościół Marii Panny przed Tynem, ulica Celetna, Brama Prochowa, secesyjny dom miejski, Karolineum – najstarszy uniwersytet w tej części Europy ufundowany przez Karola IV, Plac Wacława z monumentalnym budynkiem Muzeum. Przejazd w kierunku Wiednia, nocleg w hotelu w okolicy granicy Czesko-Austriackiej.

DZIEŃ 3:
Śniadanie, przejazd do WIEDNIA. Zwiedzanie rozpoczniemy od zobaczenia nowoczesnego kompleksu mieszkalnego Hunderwasserhaus. Następnie udamy się do centrum Wiednia na spacer po starym mieście, w trakcie którego zobaczymy m.in: pałac władców Austrii Hofburg, malownicze uliczki starego Wiednia, neogotycki Ratusz, dom Mozarta, Katedra św. Stefana, kolumna morowa. Przejazd metrem do Schonbrunn - letniej rezydencji Habsburgów. Spacer po zespole pałacowym (Dla chętnych wejście do pałacu). Wyjazd z Wiednia w godzinach wieczornych, przejazd do hotelu na terenie Węgier. Nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie, przejazd do BUDAPESZTU. Spacer po mieście rozpoczniemy od Wzgórza zamkowego położonego w dzielnicy Buda połozonej na zachód od Dunaju. Na wzgórzu zamkowym zobaczymy kompleks budynków pałacowych, Pałac Aleksandra, teatr zamkowy, plac Disz, kościół Macieja, baszta rybacka. Przejście do dzielnicy Peszt, spacer: most Łańcuchowy łączący Budę i Peszt, Węgierska Akademia Nauk, Parlament, Plac Wolności z budynkiem telewizji, Bazylika św. Stefana, Vaci Ucta, Pałac Vigadó, Plac Vorosmartyego. Przejazd zabytkową linią metra na Plac Bohaterów obok którego znajduje się zamek Vajdahunyad. Wyjazd w kierunku Polski w godzinach późnowieczornych, nocny przejazd. 

DZIEŃ 5:
Przyjazd do Krakowa w godzinach porannych, miasta realizowane antenkami w godzinach porannych / południowych. Godzina powrotu może ulec zmianie ze względu na sytuację drogową. 

TERMINY WYCIECZKI: 
01-05.05.2019,  19-23.06.2019, 14-18.08.2019, 11-15.09.2019

Uwagi praktyczne:

WAŻNE INFORMACJE:

1. Do poruszania się po krajach należących do UE potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:

- Przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej;
- Program turystyczny;
- 3 noclegi w hotelu / penzionie *** na trasie przejazdu (okolice Pragi + okolice Czesko-Austriackie + okolice Gyor);
- 3 śniadania;
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant podstawowy Koszty leczenia - 10 000 EUR, Następstwa nieszczęśliwych wypadków - 15 000 PLN, Ubezpieczenie bagażu - 1 000 PLN;
- VAT;
- Gwarancję niezmienności ceny;
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10zł);

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu:
 - Obligatoryjne koszty związane z realizacją programu (bilety wstępu, bilety metra, rejs statkiem) - 550 KC + 27 EUR + 8000 HUF
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 30 zł 

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 300 zł
- Dopłata do 3 obiadokolacji /menu regionalne lub wegetariańskie/ - 130 zł /uwaga!!! - napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne/
- Przednocleg w Krakowie - pokój 1os - 130 zł, pokój 2os - 150 zł, pokój 3os - 210 zł
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

 Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń 

Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami. 

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl