• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
/
Termin: -
Cena od:
PLN / OSOBA

Brak oferty spelniajacej podane kryteria!

Program:

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
Wyjazd z Polski wg. Rozkładu ,przejazd nocny przez Niemcy.

DZIEŃ 2
Przyjazd do BRUKSELI w godzinach porannych. Spacer po Brukseli rozpoczniemy od Atomium – powiększonego modelu kryształu żelaza. Zbudowane zostało z okazji światowej wystawy Expo w 1958 roku. Przejazd metrem do centrum miasta. Spacer podczas którego zobaczymy : plac Chapelle z kościołem Notre-Dame, w którym pochowany został Peter Breuegel (starszy) z żoną, Manneken Pis, owiany legendami  jeden z symboli miasta, Grand Place z majestatycznym Ratuszem, po pożarze przebudowanym na styl gotyku brabanckiego oraz z bogato zdobionymi kamienicami. Katedra św. Michała i św. Gaduli ze wspaniałymi witrażami. Spacer po dzielnicy Europejskiej. Wyjazd z Brukseli i przejazd do hotelu w okolicy na nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie, wyjazd. Przejazd do WATERLOO, miejsca w którym zakończyły się imperialne ambicję Napoleona Bonaparte. To tutaj w 1815 roku odbyła się wielka bitwa wojsk napoleońskich z armią dowodzoną przez Wellingtona. Wjazd na Kopiec Lwa z widokiem na całe pole bitwy. Przejazd do miejscowości LEUVEN, stolicy Brabancji, gdzie niegdyś mieszkał sławny humanista i teolog Erazm z Rotterdamu. Spacer po zabytkowym centrum miasta z ogromnym gotyckim ratuszem oraz uniwersytecką zabudową. Przejazd do MECHELEN, miejscowości której historia sięga IX w. NA miejscu zobaczą Państwo: Kościół św. Jana Ewangelisty, w którym znajduję się dzieło Rubensa „Pokłon Trzech Króli ”, Katedrę św. Rumolda – nazwanym niegdyś ósmym cudem świata, na uwagę zasługuje tu ambona w kształcie drzewa oraz dzieło malarza van Dycka „Chrystus na Krzyżu”, ale również świeckie budowle zasługują na uwagę, np. wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO miejsce strażnicze wieże „beffroi” charakterystyczne dla tego regionu oraz płn. Francji. Sukiennice, beginaże, oraz budynek teatru, który kiedyś był pałacem Małgorzaty York, żony księcia Burgundii Karola Śmiałego. Powrót do hotelu, nocleg .

DZIEŃ 4
Śniadanie, przejazd do ANTWERPII, miasta które urzeka każdego przybysza. Antwerpia ciągle nie może się zdecydować czy bardziej należy do praktycznej i chłodnej północy czy do nonszalanckiego południa . To właśnie tu odnajdą Państwo to zaskakujące połączenie. Antwerpia to nie tylko drugi co do wielkości europejski port , to także miasto Rubensa, diamentów ,pysznego piwa Koninek i muli. Nad krajobrazem miasta górują  dwie budowle : najwyższa w Belgii gotycka katedra oraz pierwszy w Europie drapacz chmur z 1931 r. Spacerując po mieście zobaczą Państwo Rynek z zabudową cechowych kamienic oraz górujący nad Skaldą zamek Het Steen. Nie może zabraknąć także wizyty w dzielnicy szlifierzy diamentów. Przejazd do GANDAWY, która dzięki połączeniu na flamandzkim szlaku sukienniczym mogła się bardzo szybko rozwijać. Spacer po mieście, pod czas którego zobaczą Państwo najważniejsze zabytki: Katedrę  Św. Bawona z dziełem braci van Eyck „Ołtarz Baranka Mistycznego ”, gotycko-klasycystyczny Ratusz oraz twierdzę Gravensteen z IX w. Rejs statkiem po kanałach Gandawy na zakończenie pozwoli Państwu na zobaczenie miasta z innej perspektywy.

DZIEŃ 5
Śniadanie, wykwaterowanie. Nie przez przypadek na zakończenie wycieczki zabieramy Państwa do najpiękniejszego miasta w Belgii – BRUGII. Odwiedzimy dawny beginaż , który zamieszkują obecnie mniszki z zakonu św. Benedykta . Zobaczymy szpital św. Jana , który już w XII wieku opiekował się pielgrzymami i chorymi. W czasie wolnym zachęcamy do jego odwiedzania ponieważ zobaczymy tam nie tylko średniowieczne wyposażenie szpitala ale także kolekcję dzieł Hansa Memlinga ze wspaniałym Relikwiarzem Św. Urszuli na czele. (bilet 8 euro). Spacer malowniczą  ulicą Oostmeers nad którą króluje Katedra Św. Salwatora – najstarszy kościół parafialny w Brugii .  Mieści on w sobie kolekcję malarstwa flamandzkiego (XIV – XVIII w.).Romantyczny widok z Mostu Św.Bonifacego, który jest..jednym z najmłodszym w mieście! Nad okolicą góruje Kościół Najświętszej Marii Panny z charakterystyczną ceglaną  122metrową wieżą. Wewnątrz znajduję się  rzeźba Madonna z Brugii Michała Anioła  oraz grobowce Karola Śmiałego i Marii Burgundzkiej . Spacer  ulicą Steenstraat z wieloma sklepami i kafejkami, która doprowadzi nas do dzielnicy Markt z zachowanym oryginalnym układem ulic. Nad Grote Markt czuwa 83 metra Dzwonnica Belfry albo Belford, na którą można wejść(koszt 8 euro) po 366 schodach .Z góry roztacza się widok na panoramę Brugii. Wieża jest częstym symbolem miasta na widokówkach i pamiątkach. W przeszłości mieściła głównie skarbiec i archiwa miejskie. Dalsza wędrówka zaprowadzi nas na drugi najważniejszy plac w mieście – Burg. Podczas kiedy Grote Markt pozostał typowo handlowym miejscem, na Placu Burg usytuowano siedziby wielu instytucji. Imponująca gotycka zabudowa placu przypomina lata świetności miasta. Na uwagę z pewnością zasługuje Bazylika Św. Krwi w której przechowywane są relikwie najprawdopodobniej Krwi Chrystusa. Jak głosi legenda zostały przywiezione  z II wyprawy krzyżowej jako dar patriarchy Jerozolimy dla hrabiego flandryjskiego Thierry`ego Azlackiego . Pozostając w romantycznej okolicy zobaczymy także Groenerei, czyli „zielony most” wraz z XVII-wieczną zabudową kanału o tej samej nazwie. Wyjazd w drogę powrotną, nocny przejazd przez Niemcy.

DZIEŃ 6
Przyjazd do poszczególnych miejscowości w godzinach porannych/południowych.

TERMINY WYCIECZKI:
30.04-05.05.2019, 18-23.06.2019, 13-18.08.2019, 10-15.09.2019

Uwagi praktyczne:

WAŻNE INFORMACJE:

1. Do poruszania się po krajach należących do UE potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:
- Przejazd autokarem lub busem;
- Program turystyczny;
- 3 noclegi ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu;
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant podstawowy Koszty leczenia 10 000 EUR, Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN, Ubezpieczenie bagażu 1 000 PLN
- Turystyczny fundusz gwarancyjny (10zł)
- VAT
- Gwarancję niezmienności ceny

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu:
- Koszty związane z realizacją programu /przewodnicy, opłaty miejscowe, bilety wstępu/ - 80 Euro
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 30 zł

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 330 zł
- Dopłata do 3 obiadokolacji /menu regionalne lub wegetariańskie/ - 200 zł /uwaga!!! - napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne/
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń

Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl