• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
/
Termin: -
Cena od:
PLN / OSOBA

Brak oferty spelniajacej podane kryteria!

Program:

DZIEŃ 1:
Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy, przejazd przez Słowację w kierunku Węgier. Przejazd do ESZTERGOMU, gdzie zobaczymy m. in. Bazylikę - największą i jedną z najważniejszych katolickich katedr na Węgrzech. W jej wnętrzu znajduje się skarbiec skrywający najbogatszą kolekcję przedmiotów liturgicznych na Węgrzech. To właśnie tutaj w 1000 roku przyjął chrzest ówczesny król Węgier, Stefan I zwany Węgierskim (protoplasta dynastii Árpádów). Przejazd do SZENTENDRE gdzie w trakcie spaceru po centrum zobaczymy cerkwie Požarevicką i Zwiastowania, zegar słoneczny na Templom tér, oraz Katedrę Serbską. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Spacer po BUDAPESZCIE rozpoczniemy od wzgórza zamkowego, na którym zobaczymy m.in XX-wieczny, zbudowany na gruzach wcześniejszych zamków i pałaców Zamek Królewski, pomnik księcia Eugeniusza Saubackiego, posąg Macieja Korwina, dzielnicę zamkową, Plac Trójcy Świętej z kolumną morową, neogotycki kościół Macieja - jedna z najwazniejszych budowli sakralnych na Węgrzech, w której koronowali się liczni królowie, Baszta Rybacka, główna brama miejska Budy - Brama Wiedeńska. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie, przejazd na Plac Bohaterów z pomnikiem Millenijnym upamiętniającym 1000-lecie założenia państwa Węgierskiego. Spacer po lasku miejskim pod zamek Vajdahunyad. Przejazd zabytkową linią metra do centrum Pesztu, gdzie zobaczymy m.in Aleja Andrassyego będącą najbardziej reprezentacyjną ulica Budapesztu z zabudową w stylu eklektyzmu i historyzmu, plac Vorosmarty, Vaci Utca, Fontanna Hermesa, Wielka Hala Targowa, neorenesansowa katedra św. Stefana, most łańcuchowy łączący Budę i Peszt, Węgierska Akademia Nauk, Parlament będący symblem Budapesztu. Rejs statkiem po Dunaju. Wyjazd powrotny w godzinach popołudniowych, przyjazd do Krakowa w godzinach późnowieczornych. Powroty do miast realizowanych antenkami w godzinach nocnych / porannych dnia 4.

TERMINY WYCIECZKI: 
30.04-02.05.2022, 01-03.05.2022, 16-18.06.2022, 22-24.07.2022, 13-15.08.2022, 16-18.09.2022, 14-16.10.2022, 11-13.11.2022

Zakwaterowanie:

Hotele lub pensjonaty **/*** standartu turystycznego.
Cena podstawowa zawiera zakwaterowanie w pokoju 2-3 osobowym. Przy rezerwacji dla dwóch osób automatycznie zostaje przydzielony pokój 2-osobowy. W przypadku rezerwacji dla 3 osób zostaje przydzielony pokój 3-osobowy lub pokój 2-osobowy z dostawką (w zależności od dostępności pokoji w danym obiekcie).
Osoby podróżujące samotnie mają do wyboru 2 opcję - w cenie podstawowej dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego z uczestnikami tej samej płci lub dopłatę do pokoju 1-osobowego - taka opcję należy zaznaczyć w formularzu rezerwayjnym.

Uwagi praktyczne:

1. Do poruszania się po krajach należących do UE potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Cena zawiera:

- Przejazd autokarem lub busem;
- 2 noclegi (na trasie przejazdu) ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu
- opiekę pilota-przewodnika;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant podstawowy - Koszty leczenia 10 000 EUR, Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN, Ubezpieczenie bagażu 1 000 PLN
- VAT - Gwarancję niezmienności ceny
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny /10zł/


ABDAR COMFORT:
- Darmowy poczęstunek, kawa lub herbata lub butelka wody w trakcie przejazdu do Węgier;
- Prasa na pokładzie autokaru;
- Degustacje regionalnych produktów w trakcie wycieczki;

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu /ceny za jedna osobę/:
- Obligatoryjny pakiet zwiedzania Comfort (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, bilety metra, rejs statkiem, opłaty lokalne) - 11500 HUF
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 25 zł

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia /ceny za jedna osobę/:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 150 zł
- Dopłata do obiadokolacji (menu węgierskie lub wegetariańskie) - 120/130 zł
- Przednocleg w Krakowie - pokój 1os - 140 zł, pokój 2os - 160 zł, pokój 3os - 230 zł
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń

Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl