• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
Czeskie zamki Comfort
Południowe Czechy/Czechy
Termin:16.09 - 18.09.2022
Cena od:570 PLN / OSOBA
Kategoria:***
Transport:Autokar
TerminDniTransportWyżywienieCena
16.09 - 18.09.20223 dniAutokar śniadania 570 PLNrezerwuj
14.10 - 16.10.20223 dniAutokar śniadania 601 PLNrezerwuj
Program:

DZIEŃ 1:
Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy, przejazd przez Czechy. Zwiedzanie rozpoczniemy od położonej wśród jezior miejscowości TELCZ, gdzie zobaczymy jeden z najbardziej charakterystycznych przykładów zabudowy renesansowej na terenie Czech. Dzięki zachowaniu oryginalnej formy zabudowy rynku oraz samego zamku miasto zostało wpisane na listę UNESCO. Następnie udamy się do JINDRICHUV HRADEC, gdzie będziemy spacerować po zabytkowej części miasta: Plac Masaryka z kolumną morową, synagoga, Kościół św. Marii Magdaleny, Kościół św. Jakuba, renesansowy zamek położony nad jeziorem ( z zewnątrz). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2:
Śniadanie, zwiedzanie rozpoczniemy od miejscowości TREBON - spacer po renesansowych wnętrzach zamku Rozemberków oraz zabytkowe stare miasto z malowniczym rynkiem. Przejazd do CZESKIEGO KRUMLOVA - perły wśród wszystkich miast Czeskich wpisanych na listę UNESCO. Spacer po starym mieście malowniczo położonego na zakolach rzeki Wełtawy - brama Budziejowicka, Latran, rynek z ratuszem, kościół św. Wita, kolumna maryjna. Zwiedzanie z przewodnikiem wnętrz zamku - drugiego co do wielkości na terenie Czech. Dzień zakończymy wizytą w browarze w CZESKICH BUDZIEJOWICACH, w którym produkuje się piwo Budwaiser. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do HLUBOKA NAD WEŁTAWĄ, gdzie zobaczymy jeden z najpiękniejszych pałaców na terenie Europy - neogotycki pałac Schwarzenbergów wzorowany na angielskim Windsorze. Spacer po komnatach z rodowymi kolekcjami Schwarzenbergów. Przejazd do gotyckiego zamku ZVIKOV - siedziby pierwszych królów czeskich na szlaku handlowym nad Wełtawą. Następnie popłyniemy statkiem po zalewie w kierunku zamku ORLIK - zbudowanego początkowo jako gotycki gród, następnie przebudowywany na przestrzeni wieków do dzisiejszego wyglądu. W środku zamku zobaczymy empirowe wnętrza z kolekcjami mebli. Wyjazd powrotny w godzinach popołudniowych, przyjazd do Krakowa w godzinach późnowieczornych. Powroty do miast realizowanych antenkami w godzinach nocnych / porannych dnia 4.

TERMINY WYCIECZKI:
01-03.05.2022, 16-18.06.2022, 13-15.08.2022, 16-18.09.2022, 14-16.10.2022,

Zakwaterowanie:

Hotele lub pensjonaty **/*** standartu turystycznego.
Cena podstawowa zawiera zakwaterowanie w pokoju 2-3 osobowym. Przy rezerwacji dla dwóch osób automatycznie zostaje przydzielony pokój 2-osobowy. W przypadku rezerwacji dla 3 osób zostaje przydzielony pokój 3-osobowy lub pokój 2-osobowy z dostawką (w zależności od dostępności pokoji w danym obiekcie).
Osoby podróżujące samotnie mają do wyboru 2 opcję - w cenie podstawowej dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego z uczestnikami tej samej płci lub dopłatę do pokoju 1-osobowego - taka opcję należy zaznaczyć w formularzu rezerwayjnym.

Uwagi praktyczne:

1. Do poruszania się po krajach należących do UE potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:
- Przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej;
- Program turystyczny;
- 2 noclegi (na trasie przejazdu) ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu;
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant podstawowy Koszty leczenia 10 000 EUR, Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN, Ubezpieczenie bagażu 1 000 PLN
- VAT
- Gwarancję niezmienności ceny
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


ABDAR COMFORT:
- Darmowy poczęstunek, kawa lub herbata lub butelka wody w trakcie przejazdu do Czech;
- Prasa na pokładzie autokaru;
- Degustacje regionalnych produktów w trakcie wycieczki;

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu /ceny za jedną osobę/:
- Obligatoryjne koszty realizacji programu (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs statkiem, przewodnicy) - 1800 KC
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 25 zł

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia /ceny za jedną osobę/:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 150 zł
- Dopłata do obiadokolacji (menu czeskie lub wegetariańskie) - 90/100 zł
- Przednocleg w Krakowie - pokój 1os - 140 zł, pokój 2os - 160 zł, pokój 3os - 230 zł
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń
Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl