• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
Czeskie winobrania
/Czechy
Termin:06.09 - 08.09.2019
Cena od:549 PLN / OSOBA
Kategoria:***
Transport:Autokar
TerminDniTransportCena
06.09 - 08.09.20193 dniAutokar549 PLNrezerwuj
Program:

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy, przejazd przez Czechy. Przejazd do LEDNIC, wizyta z neogotyckim pałacu, który należał do rodu Lichtensztejnów. Spacer po ogrodach w stylu francuskim. Przyjazd do miejscowości MIKULOV, będącej stolicą winiarskiego regionu Palava. Spacer po starówce miasteczka: rynek z zabytkową mieszczańską zabudową, m.in kamienica pod Rycerzami oraz kolumna maryjna, kościół św. Anny, w którym pochowani są przedstawiciele szlacheckiego rodu Dietrichstein, gotycka wieża, barokowy kościół św. Krzyża, barokowy zamek wraz z ogrodami. Czas wolny na uczestnictwo w uroczystościach związanych z obchodami Palawskiego Winobrania - m.in liczne koncerty, degustacje wina z regionalnych winnic, pokazy rycerskie, inne imprezy towarzyszące odbywające się w całym miasteczku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie, przejazd do miejscowości MILOTICE, gdzie zobaczymy z zewnątrz barokowy pałac położony wśród plantacji winorośli regionu Slovacko. Przy pałacu znajduje się francuski ogród barokowy, bażanteria, oranżeria i stajnie. Przejazd do BUCHLOVA, gdzie znajduje się tajemniczy zamek położony na wysokim wzgórzu. W środku zamku zobaczymy bogatą kolekcję muzealną, a z wieży widokowej przepiękny widok na rejon Slovacko. Następnie przejedziemy do BUCHLOVIC, gdzie odwiedzimy barokowy pałac zbudowany w stylu willi wiejskiej wraz z rozległymi ogrodami zamieszkałymi przez pawie. Przejazd do UHERSKEHO HRADISTE, gdzie zobaczymy rynek mariański z kolumną maryjną oraz zabytkową zabudową, Plac masaryka ze starym ratuszem i wieżą zwaną "Slovacka Piza". W programie również kaplica św. Elżbiety, kościół p.w. Wniebowzięcia Panny Marii, kościół klasztorny jezuitów. Czas wolny na uczestnictwo w Slovackim Winobraniu - mozliwośc degustacji win z okolicznych winiarni. Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie, wizyta w miejscowości VELEHRAD, gdzie zobaczymy jeden z największych obiektów pielgrzymkowych w tej części Europy - bazylikę Wniebowzięcia NMP i świętych Cyryla i Metodego zwaną "Morawską Częstochową". Następnie udamy się do KROMERIZU, gdzie zobaczymy zabytki wpisane na listę UNESCO - barokowy ogród kwiatowy, Pałac Arcybiskupi, Ratusz, Kościół św. Maurycego, Kościół św. Jana Chrzciciela. Wyjazd powrotny z Czech w godzinach wieczornych, przyjazd do Polski w godzinach późnowieczornych lub nocnych dnia 4. Powroty do miast realizowanych antenkami w godzinach nocnych / porannych dnia 4.

TERMINY WYCIECZKI:
06-08.09.2019

Uwagi praktyczne:

WAŻNE INFORMACJE:
1. Do poruszania się po krajach należących do UE potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:
- Przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej;
- Program turystyczny;
- 2 noclegi (na trasie przejazdu) ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu;
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant podstawowy Koszty leczenia 10 000 EUR, Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN, Ubezpieczenie bagażu 1 000 PLN
- VAT
- Gwarancję niezmienności ceny
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu:
- Obligatoryjne koszty związane z realizacją programu /bilety wstępy, przewodnicy/ - 1400 KC
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 25 zł

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 150 zł
- Dopłata do 2 obiadokolacji /menu regionalne lub wegetariańskie/ - 80 zł /uwaga!!! - napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne/
- Przednocleg w Krakowie - pokój 1os - 130 zł, pokój 2os - 150 zł, pokój 3os - 210 zł
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń
Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłataGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl