• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
Holandia
/Holandia
Termin:30.04 - 05.05.2019
Cena od:1099 PLN / OSOBA
Kategoria:***
Transport:Autokar
TerminDniTransportCena
30.04 - 05.05.20196 dniAutokar1099 PLNrezerwuj
18.06 - 23.06.20196 dniAutokar1099 PLNrezerwuj
13.08 - 18.08.20196 dniAutokar1099 PLNrezerwuj
10.09 - 15.09.20196 dniAutokar1099 PLNrezerwuj
Program:

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1
Wyjazd z Polski wg. Rozkładu ,przejazd nocny przez Niemcy .

DZIEŃ 2
Przyjazd do Holandii w godzinach porannych. Całodzienna wizyta w UTRECHT ,podczas której zobaczymy m.in.: panoramę miasta z najwyższej wieży na Katedrze Św. Marcina z XIII w. XVI-wieczny Dom Papieży oraz wykopany w XI wieku Stary Kanał z licznymi mostami i nadbrzeżami. Będziemy spacerować urokliwymi uliczkami miasta , poprzecinanymi licznymi kanałami i podziwiać oryginalną architekturę. Będzie także czas na wizyty w sklepikach z lokalnymi artykułami oraz na dolce far niente w licznych, wabiących nas tutejszych przysmakami restauracjac. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg .

DZIEŃ 3
Śniadanie, przejazd do jakże wiele nam mówiącej miejscowości GOUDA. Zobaczymy tu stare centrum  miasta z architektonicznymi perłami: ratuszem , budynkiem wagi i Kościołem Sint Janskerk, słynącego z pięknych witraży . W czasach reformacji XVII w. wiele ważnych i zabytkowych kościołów straciło swoje skarby z rąk ikonostasów , ale … witraże Kościoła Sint  Janskerk okazały się zbyt piękne by je zniszczyć . Czas wolny na spróbowanie własnego sera , który można kupić  niemal w każdym sklepiku . Przejazd do miejsca bardzo symbolicznego i mocno kojarzącego w świecie z Holandią , czyli do KINDERDIJK – wioski wiatraków. Te które tu zobaczymy, a jest ich aż 19, powstały w XVIII w. w celu osuszania pobliskich terenów. Od blisko 20 lat wpisane są na listę UNESCO. Dalszy przejazd do miejscowości , słynącej  z największego morskiego portu w Europie. ROTTERDAM stał się ważnym ośrodkiem handlowym, zaraz po Amsterdamie w czasie Złotego Wieku, kiedy  to Holandia bardzo intensywnie rozwijała handel morski z resztą świata . Ponowny rozkwit miasta nastąpił w XIX w. za sprawą współpracy z przemysłowym Zagłębiem Ruhry. Wielkim hamulcem była II w.ś. aw szczególności niemieckie bombardowanie , które niemal doszczętnie zniszczyło miasto. Dziś zobaczymy najciekawsze pozostałe budowle, m.in. średniowieczny   kościół św. Wawrzyńca (Grote Kerk) , pomnik słynnego holenderskiego filozofa Erazma z Rotterdamu, Schielandshuis (obecnie siedziba muzeum historycznego )oraz Starego Portu . Czas wolny na posiłek i odpoczynek. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Wyjazd w kierunku północnym  do czarującej miejscowości ALKMAAR. Tutaj czeka   nas spacer po starówce , na której co piątku odbywa się serowy targ , podczas  którego produkty nadal są ważone w miejskim budynku wagi . Choć nie jest to wielkie miasteczko to na pewno wiele zabytków zwraca na siebie uwagę , a wyliczono ich tutaj aż 400. Na szczególną uwagę zasługuje Ratusz, kościół Grote Kerk, drewniany  dom skrywający smutną historię. W Alkmaar znajduję się także targ rybny , idealny na szybka przekąskę. Przejazd do spokojnego EDAMU, który zachował swój dawny charakter. Zobaczymy tu Grote Kerk , budynek Ratusza, Wagi Miejskiej, malowniczy kanał Voorhaven, liczne zwodzone mosty. Odpoczynek i dalsza droga do wioski MARKEN położonej na wyspie połączonej z lądem  groblą. Wioska warta jest odwiedzania ze względu na charakterystyczną starodawna zabudowę . Dziś już rzadko spotkać można domy na drewnianych palach. Czas się tutaj zatrzymał wiele lat temu. Warto choć chwilę podelektować się tym spokojem w jednej z lokalnych restauracji z widokiem na jezioro. Wyjazd z wioski i powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie, wykwaterowanie. Na koniec wycieczki czeka na Państwa prawdziwa perła Holandii. W AMSTERDAMIE spotkacie się Państwo tradycyjna, znaną już Państwu architekturą, wszechobecnym regionalnym folklorem wymieszanym z multikulturowoscią i daleko posuniętym liberalizmem. Wizyta w szlifierni diamentów, gdzie można nie tylko podziwiać kunsztownie wykonane arcydzieła ale także zakupić na pamiątkę. Plac Spui, gdzie poprzez niewielką bramę znaczoną jedynie kamieniem wchodzimy na spokojnie podwórze otoczone kamienicami zakonu Beginek, którzy został utworzony z myślą o wdowach oraz o kobietach samotnych , które znajdują tam schronienie do dziś. Poprzez kultową już dzielnicę Czerwonych Latarni udamy się do sercu Amsterdamu, na Plac Dam , czyli plac na tamie. Najważniejszym budynkiem  jest Pałac na Tamie – niegdyś niegdyś najokazalszy europejski ratusz , w czasach napoleońskich przebudowany na Pałac Królewski , którym jest do dziś .W czasie wolnym zapraszamy do obejrzenia wnętrza (10 euro). Zobaczymy 600-letni Nowy Kościół ,który obecnie z braku wiernych służy jako sala wystawowa , na Placu znajduję się Pomnik Pamięci Ofiar II w.ś. Jest to bardzo tętniący życiem  centrum Amsterdamu , doskonale na pamiątkowe zakupy wyśmienity obiad . Spacerując wzdłuż plątaniny amsterdamskich kanałów poznamy specyficzny klimat tego miasta , wspaniałą architekturę oraz zastanowimy się  dlaczego właśnie Amsterdam stał się miejscem wielkiego boomu gospodarczego w latach nowożytnych. Na zakończenie dnia zaprosimy państwa na rejs po kanałach. Jest to fantastyczny sposób , aby poznać miasto od zupełnie innej strony. Kanały w Amsterdamie są tym , czym Wieża Eiffle`a w Paryżu lub Colloseum w Rzymie. Zakończenie zwiedzania i wyjazd w godzinach wieczornych. Nocny powrót do kraju.

DZIEŃ 6
Przyjazd do poszczególnych miejscowości w godzinach porannych /południowych.

TERMINY WYCIECZKI:
30.04-05.05.2019, 18-23.06.2019, 13-18.08.2019, 10-15.09.2019

Uwagi praktyczne:

WAŻNE INFORMACJE:

1. Do poruszania się po krajach należących do UE potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:
- Przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej;
- Program turystyczny;
- 3 noclegi (na trasie przejazdu) ze śniadaniami w hotelu lub pensjonacie **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu;
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant podstawowy Koszty leczenia 10 000 EUR, Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN, Ubezpieczenie bagażu 1 000 PLN;
- Turystyczny fundusz gwarancyjny (10zł)
- VAT
- Gwarancję niezmienności ceny

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu:
- Obligatoryjne koszty związane z realizacją programu /bilety wstępu, przewodnicy, opłaty miejscowe/ - 85 Euro
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 30 zł

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 330 zł
- Dopłata do 3 obiadokolacji /menu regionalne lub wegetariańskie/ - 270 zł /uwaga!!! - napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne/
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń

Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłataGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl