• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
/
Termin: -
Cena od:
PLN / OSOBA

Brak oferty spelniajacej podane kryteria!

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
Wylot z Krakowa. Po wylądowaniu i spotkaniu z przewodnikiem przejazd do TEL AVIVU JAFFO – zwiedzanie najstarszej części miasta. Przejazd do hotelu w Nazarecie na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Przejazd dookoła JEZIORA GALILEJSKIEGO: Góra Błogosławieństw, Tabha - miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Po rejsie degustacja ryby św. Piotra. Zwiedzanie NAZARETU: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg na północy Izraela.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Następnie przejazd do KANY GALILEJSKIEJ, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Następnie przejazd do HAJFY: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa oraz Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu. Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Zwiedzanie BETLEJEM - Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Wyjazd na zwiedzanie Jerozolimy nocą: w programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster - Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Przejazd do kanionu WADI QELT (panorama), JERYCHO (najstarsze miasto świata) - krótki postój pod QARANTAL - Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora (możliwość wjazdu kolejką linową na G. Kuszenia do Klasztoru Kuszenia – 15 USD/os). Plażowanie i kąpiel w MORZU MARTWYM na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm) a następnie QUMRAN – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa – KACAR EL JAHUD. Następnie BETANIA: kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Wyjazd do JEROZOLIMY. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa - Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 8
Śniadanie w formie pakietu i wyjazd do hotelu odpowiednio wcześniej. Transfer na lotnisko Ben Gurion, wylot do Krakowa.

TERMINY WYCIECZKI:
24.11-01.12.2018

WAŻNE INFORMACJE:
1. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski. Obywatele polscy nie potrzebują wiz do Izraela. Należy pamiętać, iż stempel izraelski w paszporcie oznacza automatycznie brak możliwości wjazdu do Iranu, Libanu, Libii, Arabii Saudyjskiej, Syrii. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach, należy poprosić urzędnika w Izraelu o niestemplowanie paszportu, zarówno przy przylocie jak i przy wylocie (na osobnej kartce wydawanej przez służby graniczne jest stemplowana tzw. FLYING VISA). Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela przy uprzedniej bytności w krajach arabskich.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:
- przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem na terenie Izraela;
- polskojęzyczny pilot-przewodnik;
- opiekę duchową i msze święte;
- 7 noclegów w hotelach klasy turystycznej (***) ze śniadaniem i obiadokolacją /pokoje 2-3 osobowe z łazienką/;
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
- przelot samolotem linii EL AL Kraków - Tel Aviv - Kraków;
- ubezpieczenie NNW + KL.

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu:
- Obligatoryjna koszty związane z realizacją programu (wstępy, napiwki, ryba Św.Piotra, prom po J. Galilejskim, wycieczka „Jerozolima Nocą”, zestaw tour-guide): 160 USD płatne na miejscu po przylocie

Dodatkowe opcje:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 760 zł;
- Dodatkowo płatne napoje do obiadokolacji;
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl