• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
Jezioro Bodeńskie
/Niemcy
Termin:30.04 - 05.05.2019
Cena od:1159 PLN / OSOBA
Kategoria:***
Transport:Autokar
TerminDniTransportCena
30.04 - 05.05.20196 dniAutokar1159 PLNrezerwuj
18.06 - 23.06.20196 dniAutokar1159 PLNrezerwuj
13.08 - 18.08.20196 dniAutokar1159 PLNrezerwuj
10.09 - 15.09.20196 dniAutokar1159 PLNrezerwuj
Program:

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy, przejazd nocny przez Czechy i Niemcy.

DZIEŃ 2
Przyjazd w godzinach porannych do MONACHIUM, spacer rozpoczniemy od ogrodów pałacowych Pałacu Nymphenburg, w którym narodził się król Ludwik Bawarski. Następnie tramwajem dojedziemy do starego miasta, gdzie w trakcie spaceru zobaczymy: symbol stolicy Bawarii - Frauenkirche czyli Kościół NMP wzniesiony na miejscu XIII wiecznej kaplicy, którego najbardziej charakterystyczną cechą są dwie bliźniacze wieże przykryte nietypowymi kopułami z miedzianej blachy, Peterskirche, Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, kościół św. Michała, Odeonsplatz, Kościół Teatynów, XIV-wieczny zespół pałacowy, Konigsplatz z gmachem Zbiorów sztuki Antycznej, gmach Bawarskiej Opery Narodowej, najsłynniejszą piwiarnie w Bawarii - Hofbräuhaus. Przejazd metrem do Parku Olimpijskiego, gdzie wjedziemy na wieże olimpijską - punkt widokowy na miasto. Przejazd do miejsca noclegu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie, przejazd do LINDAU malowniczo położonego nad Jeziorem Bodeńskim. Spacer po zabytkowej części miasta położonej na wyspie: Nowy port z pomnikiem lwa oraz latarnią morską, średniowieczna wieża Mangturm, stary i nowy ratusz, ulica Maksymiliana z wieloma ciekawymi fasadami dawnych domów patrycjuszy dziś wypełniona knajpkami i sklepikami turystycznymi. Rejs staeczkiem po Jeziorze Bodeńskim. Przejazd do MERSBURGA - miasta słynącego ze Starego Zamku, barokowego Nowego Zamku oraz kolorowych fasad budynków starego miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie, przejazd na wyspę MAINAU, która słynie ze swoich ogrodów i motylowego sanktuarium. W ogrodach zobaczymy m.in.: róże, tulipany, palmy czy nawet olbrzymie sekwoje. Niewielka wyspa podzielona jest na obszary tematyczne połączone ze sobą trasami spacerowymi. Na wyspie znajdziemy też barokowy zamek Schloss Mainau. Przejazd na zwiedzanie KONSTANCJI: XV-wieczny Stary Ratusz, katedra Najświętszej Maryi Panny, pozostałości po miejskich fortyfikacjach. Przejazd na wyspę REICHENAU - największą z trzech wysp na Jeziorze Bodeńskim. Wyspę wpisano na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Na wyspie zobaczymy Klasztor Reichenau oraz Kościół św. Piotra i Pawła. Powrót do miejsca noclegu, nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie, krótki postój w BREGENCJI, czas wolny nad jeziorem. Wyjazd w drogę powrotną, nocny przejazd.

DZIEŃ 6
Przyjazd do poszczególnych miejscowości w godzinach porannych / południowych. Godzina powrotu może ulec zmianie ze względu na sytuację drogową.

TERMINY WYCIECZKI:
30.04-05.05.2019, 18-23.06.2019, 13-18.08.2019, 10-15.09.2019

Uwagi praktyczne:

WAŻNE INFORMACJE:
1. Do poruszania się po krajach należących do UE potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:
- Przejazd autokarem lub busem;
- Program turystyczny;
- 3 noclegi (na terenie Niemiec lub Austrii) ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant podstawowy Koszty leczenia 10 000 EUR, Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN, Ubezpieczenie bagażu 1 000 PLN;
- VAT
- Gwarancję niezmienności ceny

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu:
- Obligatoryjne koszty związane z realizacją programu /Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty miejscowe, przewodnicy/ - 90 Euro
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 30 zł

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 350 zł
- Dopłata do 3 obiadokolacji /menu regionalne lub wegetariańskie/ - 180 zł /uwaga!!! - napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne/
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń
Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłataGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl