• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
Łotwa - Bursztynowym Szlakiem
Ryga/Łotwa
Termin:13.09 - 18.09.2022
Cena od:1149 PLN / OSOBA
Kategoria:**/***
Transport:Autokar
TerminDniTransportWyżywienieCena
13.09 - 18.09.20226 dniAutokar śniadania 1149 PLNrezerwuj
Program:

DZIEŃ 1:
Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy, nocny przejazd przez Polskę i Litwę.

DZIEŃ 2:
Przyjazd w godzinach popołudniowych do RUNDALE , gdzie zobaczymy najwspanialszy zabytek w barokowy na Łotwie - XVIII-wieczny pałac wybudowany jako letnia rezydencja księcia kurlandzkiego, Ernsta Johanna Birona- faworyta carycy Anny Iwanowny z dynastii Romanowów. W pałacu zobaczymy "wspaniały świat baroku" - wspaniałą klatkę schodową z bogatą dekoracją, XVII-wieczne obrazy włoskich i flamandzkich mistrzów, złotą sale, gabinet porcelanowy, biała sala, gabinet porcelanowy. Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie, przejazd na spacer po dawnej stolicy Księstwa Kurlandzkiego JEŁGAWIE, w trakcie którego zobaczymy monumentalny barokowo-klasycystyczny pałac wzniesiony w latach 1738-1772 w miejscu dawnego zamku warownego z inicjatywy księcia Kurlandii i Semigalii - Ernesta Jana Birona (1690-1772). Od 1798 roku pałac stanowił tymczasową siedzibą wygnanego z Francji króla Ludwika XVIII. W czasie wojen napoleońskich w murach pałacu funkcjonował lazaret a obecnie znajduje się tu siedziba jednego z oddziałów Jełgawskiego Uniwersytetu Rolniczego. Kolejnymi punktami spaceru będą m.in - barokowy kościół św. Anny i wieża zniszczonego kościoła św. Trójcy. Przejazd do JURMAŁY - najsłynniejszego kurortu Łotewskiego, będącego niegdyś częścią Rygi. Spacer po miasteczku, czas wolny nad zatoką Ryską. Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie, przejazd do Parku Narodowego Gauji - największego parku na terenie krajów nadbałtyckich, słynącego z pięknej doliny rzeki Gauja, która płynie wartko głębokimi wąwozami., a jej krajobraz tworzą malownicze jaskinie i groty. Na terenie parku odwiedzimy trzy malownicze miejsca - pierwszym z nich będzie SIGULDA, gdzie zobaczymy ruiny średniowiecznej twierdzy oraz neogotycki pałacyk nazywany Nowym Zamkiem wybudowany w latach 1878-81 przez księcia D.N. Kropotkina. Przejazd do położonej obok TURAIDY, gdzie zobaczymy Zamek wzniesiony w 1214 roku przez założyciela zakonu kawalerów mieczowych i biskupa Rygi - przykład ceglanego budownictwa gotyckiego. Przejazd do CESIS położonego w samym sercu Parku Narodowego Gauji, którego największą atrakcją są ruiny zamku krzyżackiego - najwspanialszej swego czasu rezydencji wielkiego mistrza zakonu inflanckiego. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5:
Śniadanie, zwiedzanie RYGI wraz z przewodnikiem miejskim - Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek Parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Katedra Luterańska. Wyjazd w kierunku Polski.

DZIEŃ 6:
Przyjazd do poszczególnych miast w godzinach porannych / południowych. Godzina powrotu może ulec zmianie ze względu na kontrole graniczne i sytuację drogową.

TERMINY WYCIECZKI:
28.04-03.05.2022, 14-19.06.2022, 10-15.08.2022, 13-18.09.2022

Zakwaterowanie:

Hotele lub pensjonaty **/*** standartu turystycznego.
Cena podstawowa zawiera zakwaterowanie w pokoju 2-3 osobowym. Przy rezerwacji dla dwóch osób automatycznie zostaje przydzielony pokój 2-osobowy. W przypadku rezerwacji dla 3 osób zostaje przydzielony pokój 3-osobowy lub pokój 2-osobowy z dostawką (w zależności od dostępności pokoji w danym obiekcie).
Osoby podróżujące samotnie mają do wyboru 2 opcję - w cenie podstawowej dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego z uczestnikami tej samej płci lub dopłatę do pokoju 1-osobowego - taka opcję należy zaznaczyć w formularzu rezerwayjnym.

Uwagi praktyczne:

1. Do poruszania się po krajach należących do UE potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:
-
Przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej;
- Program turystyczny;
- 3 noclegi (okolice Rygi) ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu;
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant podstawowy - Koszty leczenia 10 000 EUR, Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN, Ubezpieczenie bagażu 1 000 PLN;
- Turystyczny fundusz gwarancyjny (10zł);
- VAT
- Gwarancję niezmienności ceny

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu /ceny za jedną osobę/:
- Obligatoryjne koszty związane z realizacją programu(bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscowi, opłaty lokalne) - 65 EUR
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 30 zł

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia /ceny za jedną osobę/:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 250 zł
- Dopłata do obiadokolacji (menu łotewskie lub wegetariańskie) - 150/165 zł
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń

Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl