• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
/
Termin: -
Cena od:
PLN / OSOBA

Brak oferty spelniajacej podane kryteria!

Program:

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku na 2h przed planowanym wylotem, odprawa, przelot. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny na odpoczynek.

DZIEŃ 2-4
3-dniowe zwiedzanie RZYMU i WATYKANU, w trakcie którego zobaczymy m.in
Rzym Starożytny: Koloseum – jeden z 7 cudów starożytnego świata, druga co wielkości budowla po piramidach w Gizie z tamtych czasów. Łuk Konstantyna Wielkiego, Łuk Tytusa. Wzgórze Palatyn, na którym znajdowała się duża ilość pałaców rzymskich cesarzy. Jest to kolebka Rzymu, to tu Romulus zakreślił granice pierwszego miasta. Ze wzgórza roztacza się piekny widok na Circo Massimo oraz na pozostałe zabytki świata starożytnego. Via dei Fori Imperiali, miejsce w którym cesarze uświetniali swoje sukcesy wojenne i ważne wydarzenia stawiając mniejsze Fora ku czci rzymskich bogów. Forum Romanum było placem, w którym skupiało się polityczne i towarzyskie Rzymu okresu republiki, największa duma Rzymian. Kapitol, pomimo, że jest to najmniejsze ze wzgórz, posiada największą wartość historyczną. Tutaj mieściło się centrum życia religijnego. Wielkimi schodami Cordonata, zaprojektowanymi przez Michała Anioła schodzimy na Plac Wenecki z majestatycznym Ołtarzem Ojczyzny.

Rzym Barokowy: Plac Navona, utworzony na terenie dawnego stadionu Domicjana. Jej centralnym punktem jest fontanna czterech Rzek (Rio de la Plata, Dunaj, Nil, Ganges), strzelisty obelisk stojący na środku placu pochodzi z Egiptu. Panteon wzniesiony ku czci najważniejszych rzymskich bóstw. Świątynia przykryta jest kopułą o średnicy 43 m z centralnym otworem, przez które wpada światło słoneczne, tworząc wewnątrz niesamowity spektakl światła i cieni. Kościół Il Gesu, książkowy przykład baroku, najpiękniejsza rzymska barokowa fontanna di Trevi, do której koniecznie trzeba wrzucić monetę... plac Hiszpański z barokowymi XVIII-wiecznymi schodami. Zakończenie zwiedzania na eleganckim Placu del Popolo.

Pozostałe atrakcje Rzymu: Zatybrze, Usta Prawdy, Bazylika Santa Maria Maggiore, Bazylika św. Pawła za Murami, Bazylika św. Jana na Lateranie.

Watykan: zamek Św. Anioła, Bazylika Św. Piotra. Muzea Watykańskie należące do najważniejszych i najbogatszych muzeów na całym świecie. Szczególnie obfita jest kolekcja rzymskiej sztuki klasycznej, urzekająca jest galeria obrazów Pinacoteca, niezwykłe są też komnaty apartamentów papieży Aleksandra VI Borgii i Juliusza II (Sale Rafaela). Ukoronowaniem wędrówki po muzeach jest kontemplacja tej unikatowej księgi sztuki i wiary jaką jest Kaplica Sykstyńska. Zwiedzanie Rzymu odbywa się komunikacją miejską / pieszo.

DZIEŃ 5
Śniadanie w formie suchego prowantu, przejazd na lotnisko, odprawa, powrót na lotnisko w Polsce.

TERMINY WYCIECZKI:
01-05.05.2019, 19-23.06.2019, 14-18.08.2019, 11-15.09.2019, 09-13.10.2019

Uwagi praktyczne:

WAŻNE INFORMACJE:
1. Do poruszania się po krajach należących do UE potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 20 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wylotu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:
- Przelot samolotem na trasie Kraków - Rzym - Kraków linią Ryanair;
- Bagaż podręczny (40 x 20 x 25 cm.);
- Transfer lotnisko-hotel-lotnisko (Van, bus lub autokar - w zależności od ilości uczestników);
- 4 noclegi w Rzymie lub okolicy w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji kraju pobytu;
- 4 śniadania;
- Opiekę pilota-przewodnika w Rzymie;
- Turystyczny Fundusz Gwaranyjny /10zł/
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant podstawowy - Koszty leczenia 10 000 EUR, Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN, Ubezpieczenie bagażu 1 000 PLN;
- VAT;

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu:
- Obligatoryjne koszty związane z realizacją programu (bilety wstępu, przejazdy komunikacją miejską) - 100 EUR

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 400 zł
- Dopłata do 4 obiadokolacji /menu regionalne lub wegetariańskie/ - 260 zł /uwaga!!! - napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne/
- Pierwszeństwo wejścia na pokład (mały bagaż podręczny + bagaż 10kg 55 cm x 40 cm x 20 cm) - 58 zł
- Bagaż 10 kg nadawany 55 cm x 40 cm x 20 cm - 76 zł
- Bagaż 20 kg nadawany - 220 zł
- Rezerwacja miejsca w samolocie - opcja na potwierdzenie
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń
Więcej szczegółów na temat przelotów linią lotniczą RYANAIR

Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl