• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
Turyngia
/Niemcy
Termin:30.04 - 05.05.2019
Cena od:999 PLN / OSOBA
Kategoria:**/***
Transport:Autokar
TerminDniTransportCena
30.04 - 05.05.20196 dniAutokar999 PLNrezerwuj
18.06 - 23.06.20196 dniAutokar999 PLNrezerwuj
13.08 - 18.08.20196 dniAutokar999 PLNrezerwuj
10.09 - 15.09.20196 dniAutokar999 PLNrezerwuj
Program:

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy, przejazd przez Polskę i Niemcy.

DZIEŃ 2
Przyjazd w godzinach popołudniowych do ERFURTU. Erfurt nierozłącznie związany jest z Marcinem Lutrem - W 1505 zdobył on na uniwersytecie tytuł magistra filozofii. W podzięce za przetrwanie straszliwej burzy z piorunami wstąpił w roku 1505 do Klasztoru Augustianów. Przebywał tam do roku 1511. W trakcie spaceru po mieście zobaczymy: Katedra Najświętszej Marii Panny, Most Kramarzy - najdłuższy zabudowany domami i zamieszkały most w Europie, Kościół św. Sewera, Stara Synagoga - najstarsza zachowana w całości synagoga w Europie, w której mieści się dzisiaj muzeum historii judaizmu, Twierdza Petersburg, Kościół Dominikanów, Ratusz. Przejazd do miejsca noclegu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie, przejazd do GOTHA, spacer po mieście rozpoczniemy od zespółu pałacowego Friedenstein w skład którego wchodzi barokowy pałace Friedrichsthal, pałac zimowym , muzeum książęce, zabytkową oranżeria oraz park w stylu angielskim. Następnie spacer po starym mieście: Ratusz, gotycki kościół Margarethenkirche, kościół augustianów, domy mieszczańskie z XVII-XVIII wieku. Przejazd do EISENACH, gdzie zobaczymy wielki, potężny i przesycony historią zamek WARTBURG, który od 1999 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Kompleks należy do najlepiej zachowanych zamków niemieckiego średniowiecza. Ze swoją niemal tysiącletnią historią jest prawdopodobnie jednym z najsłynniejszych i – z całą pewnością – najbardziej znaczących zamków w Niemczech. Zwiedzanie wnętrz zamkowych. Przejazd przez Las Turyncki do PAŁACU ALTENSTEIN - zwiedzanie pałacu i ogrodów z zewnątrz. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie, przejazd do RUDOLSTADT, gdzie zobaczymy Heidecksburg - zamek książąt Schwarzburskich pochodzący z XII wieku. Na przestrzeni wieków zamek był wielokrotnie burzony i odbudowywany - ostatnia odbudowana nadała mu obecny, barokowy wygląd. We wnętrzach znajduje się muzeum z bogatą kolekcją malarstwa, porcelany i broni, która składa się z około 4,000 eksponatów z czasów XV-XIX. Przejazd do WEIMAR, spacer po mieście, w trakcie którego zobaczymy: Rynek z renesansową zabudową z XVI-wieku, Kościół katolicki pw. Najświętszego Serca Jezusa, Ratusz, Zamek Zielony, Zamek Czerwony, Pałac książąt Saksonii-Weimar i Saksonii-Weimar-Eisenach. Spacer po parku an der Ilm - największym terenie zielonym Weimaru z liczną zabytkową zabudową. Przejazd w okolice Weimar, gdzie zobaczymy z zewnątrz Pałac Belvedere. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie, przejazd do JENY - miejsca, gdzie rozegrała się słynna bitwa, w której 14.10.1806 roku wojska Napoleońskie rozbiły armię pruską Fryderyka Wilhelma III, a całe Królestwo Prus dostało się pod panowanie Francji. Spacer po mieście: dom Fryderyka Schillera, kościół farny pw. Jana Chrzciciela, kościół pw. św. Michała, fragmenty murów obronnych z XIV w, ratusz, rynek. Przejazd do GRIEBSTEIN, gdzie zobaczymy monumentalny gotycki zamek położony na skale obok rzeki Zschopau. Wyjazd w drogę powrotną.

DZIEŃ 6
Przyjazd do poszczególnych miejscowości w godzinach porannych / południowych.

TERMINY WYCIECZKI:
30.04-05.05.2019, 18-23.06.2019, 13-18.08.2019, 10-15.09.2019

Uwagi praktyczne:

WAŻNE INFORMACJE:
1. Do poruszania się po krajach należących do UE potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:
- Przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej;
- Program turystyczny;
- 3 noclegi (na trasie przejazdu) ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant podstawowy Koszty leczenia 10 000 EUR, Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN, Ubezpieczenie bagażu 1 000 PLN;
- Turystyczny fundusz gwarancyjny;
- VAT
- Gwarancję niezmienności ceny

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu:
- Obligatoryjne koszty związane z realizacją programu /bilety wstępu, przewodnicy, opłaty miejscowe/ - 75 EUR
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 30 zł

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 350 zł
- Dopłata do 3 obiadokolacji /menu regionalne lub wegetariańskie/ - 180 zł /uwaga!!! - napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne/
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń

Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłataGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl