• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
Wołyńskim Szlakiem
/Ukraina
Termin:10.09 - 15.09.2019
Cena od:799 PLN / OSOBA
Kategoria:***
Transport:Autokar
TerminDniTransportCena
10.09 - 15.09.20196 dniAutokar799 PLNrezerwuj
Program:

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy. Przejazd w kierunku Ukrainy. Przekroczenie granicy Polsko-Ukraińskiej. Przejazd do miejscowości WŁODZIMIERZ WOŁYŃSKI – jednego z najstarszych grodów na Rusi, dawna stolicy księstwa halicko-włodzimierskiego. Pośród cerkwi i kościołów Włodzimierza główną pamiątkę historyczną miasta stanowi Sobór Uspienski – rekonstrukcja dwunastowiecznej świątyni, jedyny na Wołyniu ocalały zabytek architektury staroruskiej. Krótki spacer po mieście, zakwaterowanie w okolice Włodzimierza Wołyńskiego, Nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w stronę Równego, zwiedzanie po drodze: miejscowość ZIMNA, gdzie obejrzymy monastyr Zaśnięcia Matki Boskiej, wczesnośredniowieczną fundację Włodzimierza Wielkiego. Przejazd do PORYCKA (Pawliwka) gdzie znajdują się mogiły Polaków – ofiar mordu dokonanego w miasteczku przez nacjonalistów ukraińskich w 1943 roku oraz pomnik odsłonięty w 60 rocznicę rzezi wołyńskiej przez prezydentów Kaczyńskiego i Kuczmę. Przejazd do miejscowości ZATURCE – jedna z najciekawszych miejscowości w tej części Wołynia, gdzie znajduje się poaugustiański kościół p.w. Swiętej Trójcy oraz zespół pałacowy Lipińskich. Wieś KISIELIN – gniazdo rodu Kisielów, gdzie odwiedzimy zespół kościoła i klasztoru karmelitów z miejscem pamięci mordów wołyńskich. Przejazd w stronę Równego, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na zwiedzanie OSTROGU – matecznika prawosławia, miasta, gdzie mieściła się słynna Akademia Ostrogska. Zwiedzanie zamku i poznanie słynnej ordynacji ostrogskiej, jak również bliżej poznanie jednych z głównych przedstawicieli rodu – słynnej Halszki z Ostroga oraz księcia Konstantego Wasyla Ostrogskiego. Przejazd do MIĘDZYRZECZA OSTROGSKIEGO – obronny klasztor franciszkanów, które należy do najcenniejszych zabytków Wołynia i całej zachodniej Ukrainy. Przejazd do OŁYKI – dawniej rezydencji i „gniazda” jednego z najpotężniejszych rodów magnackich – Radziwiłłów. Zwiedzanie pozostałości zamkowych (od II wojny światowej mieści się tu psychiatryk) oraz kolegiaty pw Świętej Trójcy ufundowana przez ks.Alfreda Stanisława Radziwiłła. Przejazd do Łucka, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie bliższych i dalszych okolic. Przejazd do BERESTECZKA – miejsca słynnej bitwy kozackiej, rezerwat historyczny „Kozackie Mogiły”, cerkiew-mauzoleum pw. Św.Jerzego. Przejazd do POCZAJOWA, zwiedzanie słynnej Ławry Poczajowskiej – zespołu klasztornego, miejsca kultu prawosławnego z pustelnią i relikwiami św. Hioba. Przejazd do KRZEMIEŃCA – zwiedzanie słynnego Liceum Krzemienieckiego oraz muzeum Juliusza Słowackiego. Przejazd do DUBNA – miasto słynnych kontraktów, jedna z najstarszych miejscowości na Wołyniu, która do dnia dzisiejszego zachowała historyczny układ urbanistyczny. (W zależności od godziny dojazdu zwiedzanie zamku wewnątrz). Powrót do Łucka na nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie ŁUCKA - miasta, które może poszczycić się zjazdem monarchów europejskich w 1429 roku. Zwiedzimy zamek Luberta, katedrę katolicką Piotra i Pawła oraz zobaczymy renesansową synagogę. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przekroczenie granicy polsko-ukraińskiej.

DZIEŃ 6
Przyjazd do Polski w godzinach nocnych / porannych (w zależności od miasta).

TERMINY WYCIECZKI:
30.04-05.05.2019, 18-23.06.2019, 13-18.08.2019, 10-15.09.2019

Uwagi praktyczne:

WAŻNE INFORMACJE:
1. Do przekroczenia granicy Ukraińskiej wymagany jest paszport ważny na okres nie mniej niż 3 miesiące. Osoby posiadające paszporty wydane przez inne kraje niż należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych oraz ewentualnego wyrobienia wizy. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:
- Przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej;
- Program turystyczny;
- 4 noclegi (na trasie przejazdu) ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu
- Opiekę pilota;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant podstawowy Koszty leczenia 10 000 EUR, Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN, Ubezpieczenie bagażu 1 000 PLN;
- VAT
- Gwarancję niezmienności ceny
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (0zł)

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu:
- Obligatoryjne koszty związane z realizacją programu - 95 zł
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 30 zł

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 250 zł
- Dopłata do 4 obiadokolacji /menu regionalne lub wegetariańskie/ - 120 zł /uwaga!!! - napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne/
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń

Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl