• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
Wrocław i skarby Dolnego Śląska
Dolny Śląsk/Polska
Termin:14.10 - 16.10.2022
Cena od:533 PLN / OSOBA
Transport:Autokar
TerminDniTransportWyżywienieCena
14.10 - 16.10.20223 dniAutokar śniadania 533 PLNrezerwuj
11.11 - 13.11.20223 dniAutokar śniadania 506 PLNrezerwuj
Program:

DZIEŃ 1:
Wyjazd z wg. rozkładu jazdy, przejazd do WROCŁAWIA. Spacer po zabytkowym Starym Mieście - Jatki, Pomnik Zwierząt Rzeźnych, Kościół św. Elżbiety, Rynek, Nowy Ratusz, zabytkowe Kamienice, Plac Solny, Ratusz, Uniwersytet Wrocławski. Przejście na Ostrów Tumski - Katedra św. Jana Chrzciciela, Kościół św. Bartłomieja i św. Krzyża, Pomnik św. Jana Nepomucena, Most Tumski. Wyspa Piasek - Kościół NMP, Pomnik Kardynała Bolesława Kominka, Most Piaskowy. Panorama Racławicka. Przejazd na nocleg, zakwaterowanie.

DZIEŃ 2:
Śniadanie, przejazd do ŚWIDNICY - drugiego na Dolnym Śląsku miasta z największą liczbą zabytków. W trakcie spaceru po mieście zobaczymy m.in: rynek z urokliwą, kolorową zabudową, ratusz i wieżę ratuszową, katedra Świdnicka oraz wpisany na światową listę UNESCO Kościół Pokoju - jest to zo wyjątkowa budowla stworzona z nietrwałych materiałów, która istnieje już od przeszło 360 lat. Przejazd do największego zabytku Dolnego Śląska, zamku KSIĄŻ, jednego z największych zamków w Polsce i Europie i jednocześnie największym zamkiem na Dolnym Śląsku. Zbudowany na urwistym skalnym cyplu, głęboką kotliną porośniętą lasem. Niegdyś nazywany był „perłą Śląska”, a także „zamkiem z bajki”, jest budowlą charakteryzującą się różnymi stylami architektury. Zamek otacza 300 hektarowy park - rezerwat dendrologiczny. Wiosną otoczenie zamku rozkwita tysiącami kwiatów azalii i rododendronów. Ozdobę zamku stanowią tarasy obsadzone różami i tryskające fontannami i kaskadami wodnymi. Jego początki sięgają XIII w. od tego czasu przechodził on przez wiele rąk – Piastowie Śląscy, czescy monarchowie, rycerstwo, Władysław Jagiellończyk, mieszkała tu także księżna von Pless. Zwiedzanie barokowych wnętrz zamku a także zapoznanie się z jego historią podczas II wojny światowej.  

DZIEŃ 3:
Śniadanie, Przejazd do miejscowości JAWOR, gdzie znajduje się drugi z kościołów pokoju. Kościół Pokoju w Jaworze jest największą drewnianą budowlą o funkcjach religijnych na świecie, a w roku 2001 został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do ZŁOTORYJI, gdzie zwiedzimy zabytkową kopalnię złota Aurelia. Podziemna Trasa Turystyczna to część chodników wykutych ok. 1660 roku w skale diabazowej pod górą Św. Mikołaja. Z kopalnią związane są liczne tajemnice, w czasie II wojny światowej z niewiadomych przyczyn część korytarzy zamknięto zawałami.. Przejazd do LEGNICY, spacer po mieście - zamek Piastowski, rynek z Kamienicami Śledziowymi, Kościół Mariacki, katedra św. Apostołów Piotra i Pawła, stary i nowy ratusz, park miejski. Powrót do Krakowa w godzinach późnowieczornych. Powrót do miejscowości realizowanych antenkami w godzinach późnowieczornych / nocnych dnia 4.

TERMINY WYCIECZKI:
30.04-02.05.2022, 01-03.05.2022, 16-18.06.2022, 22-24.07.2022, 13-15.08.2022, 16-18.09.2022, 14-16.10.2022, 11-13.11.2022

Zakwaterowanie:

Hotele lub pensjonaty **/*** standartu turystycznego.
Cena podstawowa zawiera zakwaterowanie w pokoju 2-3 osobowym. Przy rezerwacji dla dwóch osób automatycznie zostaje przydzielony pokój 2-osobowy. W przypadku rezerwacji dla 3 osób zostaje przydzielony pokój 3-osobowy lub pokój 2-osobowy z dostawką (w zależności od dostępności pokoji w danym obiekcie).
Osoby podróżujące samotnie mają do wyboru 2 opcję - w cenie podstawowej dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego z uczestnikami tej samej płci lub dopłatę do pokoju 1-osobowego - taka opcję należy zaznaczyć w formularzu rezerwacyjnym.

Uwagi praktyczne:

1. Do poruszania się po Polsce potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o dokumencie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Cena zawiera:

- Przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej;
- Program turystyczny;
- 2 noclegi (na trasie przejazdu) ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu;
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant Polska - Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN;
- Turystyczny fundusz gwarancyjny i Turystyczny fundusz pomocowy
- VAT
- Gwarancję niezmienności ceny

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu:
- Obligatoryjne koszty związane z realizacją programu /bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy, opłaty lokalne/ - 170 zł
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 25 zł

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 150 zł
- Dopłata do obiadokolacji (menu polskie lub wegetariańskie) - 90/95 zł
- Przednocleg w Krakowie - pokój 1os - 140 zł, pokój 2os - 160 zł, pokój 3os - 200 zł
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń

Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl