• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
Wielka Rumunia
/Rumunia
Termin:08.09 - 15.09.2019
Cena od:1369 PLN / OSOBA
Kategoria:***
Transport:Autokar
TerminDniTransportCena
08.09 - 15.09.20198 dniAutokar1369 PLNrezerwuj
Program:

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
Wyjazd wg. rozkładu jazdy, przejazd przez Słowację i Węgry.

DZIEŃ 2
Przekroczenie granicy Rumuńskiej w godzinach porannych. Przyjazd do TIMISOARY - miasta nazywanego Wiedniem Wschodu. Spacer po zabytkowym starym mieście: Piata Vitoriei, Sobór Trzech Świętych Hierarchów, Katedra Serbska, Katedra św. Jerzego, Pałac książąt Eugen. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przyjazd do HUNEDOARY gdzie zobaczymy jednen z najlepszych przykładów gotyckiej architektury obronnej na obszarze historycznych Węgier - zamek wybitnych węgierskich władców Jana Hunyadiego i jego syna Macieja Korwina. Przejazd do ALBA JULII gdzie zobaczymy potężną cytadele, katedrę św. Michała gdzie pochowany jest Jan Hunyady - siedmiogrodzki książę oraz wybudowaną obok Cerkiew Katedralną Świętej Trójcy. Przejazd do SYBINU zasiedlonego w średniowieczu niemieckimi kolonizatorami – Sasami, a obecnie jedna z transylwańskich pereł. Miasto, które koniecznie trzeba odwiedzić i „spróbować”. Zwiedzanie pięknego, starego miasta ze sławnym Mostem Kłamców, z którego powiedział Ceausescu „Jeśli to co mówię, jest nieprawdą, niech ten most się zawali”. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie, przejazd do Zamku Draculi w BRANIE, którego wznieśli w XV w. kupcy z Brasova, a potem należał do królowej Marii. Jego głównym przeznaczeniem była kontrola traktu z Siedmiogrodu na Wołoszczyznę. Zbudowany na wysokiej skale zamek zachwyca imponująca bryłą. Następnie spacer po rumuńskim targu, gdzie można zakupić wiele lokalnych pamiątek, np. bryndze w brzozowej korze czy wino sygnowane wampirem Drakulą. Przeniesiemy się w zupełnie inne czasy odwiedzając riuny zamku w Râşnov. Wybudowany został przez Krzyżakow, którzy zostali wygnani przez lokalnych chłopów. Zasiedlili oni zamek nadając mu charakter twierdzy obronnej przed najazdami Turków. Przejazd do BRASZOWA, gdzie zobaczymy m.in. rynek z okazałym ratuszem, pozostałości baszt, mury miejskie, za którymi osiedlali się Szeklerzy, „Czarny Kościół”. Z Braszowa pochodził wybitny polski malarz, profesor krakowskiej ASP – Teodor Axentowicz (m. in. współautor „Panoramy Racławickiej”). Przejazd do hotelu w okolicy Bukaresztu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie, spacer po BUKARESZCIE - okolice Piata Unirii, najpiękniejsza synagoga w Bukareszcie, którą ufundowali polscy Żydzi, Katedra Patriarchy, zwiedzanie „Pałacu Ludu” – największego obiektu architektonicznego w Europie figurujego w księdze rekordów Guinnessa w kilkunastu kategoriach, dziś mieszczącego rumuński parlament. Kontynuacja spaceru: ormiański Karawanseraj Manuka (niegdyś najbogatszego człowieka na całych Bałkanach), klasztor grecki Stavropoleos, ruiny dawnego hospodarskiego dworu i cerkwi Curtea Veche, spacer krętymi uliczkami starego miasta, deptak Lipscani. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie, przejazd do SINAI - "Perły Karpat", słynnego uzdrowiska i ośrodka narciarskiego. Spacer do zamku PELES, rezydencji królewskiej wybudowanej w XIXw. w stylu renesansu niemieckiego. Siedziby pierwszego rumuńskiego króla Karola I Hohenzollern-Sigmaringen. Zwiedzanie wnętrza zamku z przewodnikiem (brak polsko – języcznych przewodników, pilot nie może tłumaczyć wewnątrz). Chętnych w czasie wolnym zapraszamy do odwiedzenia położonego w okolicy zameczku myśliwskiego Pelişor. Przyjazd do SIGHISOARY. Spacer po zabytkowym średniowiecznym Starym Mieście wpisanym na listę UNESCO, dom w którym urodził się Wlad Palownik legendarny Drakula (obecnie znajduje się tam restauracja), plątanina uroczych średniowiecznych uliczek pozwala poczuć wyjątkowy klimat i magię tego siedmiogrodzkiego miasteczka. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie, Przejazd do CLUJ-NAPOKA, kulturalnej stolicy Rumunii. Spacer po rynkach węgierskim i rumuńskim: katedra prawosławna, katedra katolicka, pomnik i dom Macieja Korwina, uniwersytet. Wyjazd w drogę powrotną.

DZIEŃ 8
Przyjazd do poszczególnych miejscowości w godzinach nocnych / porannych. Godzina powrotu może ulec zmianie ze względu na kontrole graniczne i sytuację drogową.

TERMINY WYCIECZKI:
28.04-05.05.2019, 16-23.06.2019, 11-18.08.2019, 08-15.09.2019

Uwagi praktyczne:

 WAŻNE INFORMACJE:
1. Do poruszania się po krajach należących do UE potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 20 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:
- Przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej;
- Program turystyczny;
- 5 noclegi (na trasie przejazdu) ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu;
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant podstawowy Koszty leczenia 10 000 EUR, Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN, Ubezpieczenie bagażu 1 000 PLN;
- Turystyczny fundusz gwarancyjny (10zł);
- VAT;
- Gwarancję niezmienności ceny;

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu:
- Koszty związane z realizacją programu /bilety wstępu, przewodnicy miejscy, opłaty miejscowe/ - 55 EUR
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 40 zł

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 300 zł
- Dopłata do 2 obiadokolacji /menu regionalne lub wegetariańskie/ - 150 zł /uwaga!!! - napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne/
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń

Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl