Wycieczki na Białoruś

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ciekawymi atrakcjami, jakie zapewniają przygotowane przez nas wycieczki. Białoruś jest często dla Polaków niezbyt dobrze znanym sąsiadem, dlatego warto się tam wybrać, aby dowiedzieć się, ile ma w sobie uroku. Mogą się Państwo wybrać np. na jednodniowy wyjazd do Grodna, gdzie zwiedzimy zamek i zabytki sakralne różnych wyznań – katedrę, synagogę oraz cerkiew. Udamy się także do domu, w którym mieszkała Eliza Orzeszkowa i na miejsce jej pochówku.

Trzydniowe wycieczki na Białoruś obejmują dodatkowo wiele innych miast, jak np. Nowogródek, związany z Adamem Mickiewiczem. Odwiedzimy także znane z jego utworów jezioro Świteź. W programie nie może zabraknąć też stolicy kraju, czyli Mińska, gdzie zobaczymy np. Plac Priwaksalnaja, Przedmieście Troickie i Pałac Republiki. To jednak nie koniec atrakcji, jakie dla Państwa przygotowaliśmy – zachęcamy do przejrzenia szczegółowych informacji na temat każdej z naszych fascynujących wycieczek.

             BIAŁORUŚ

                  Stolica: Mińsk

                  Ludność: 9 451 000
                  Obszar: 207 595 km²
                  Język urzędowy: Białoruski, Rosyjki
                  Waluta: Rubel Biłoruski (BYN), 1 BYN ~ 1,8 PLN
                  Największe miasta: Mińsk, Homel, Mohylew, Witebsk, Grodno
                  Dokumenty: paszport + wiza

Czy wiesz że Białoruś to ...

... kraj gdzie jest 31 banków, z czego 30 należy do rządu, a tylko jeden jest prywatny.

... kraj sprzyjający długiemu życiu - z danych statystycznych wynika, że obecnie około 650 Białorusinów przekroczyło wiek stu lat. Miano najstarszego mieszkańca Białorusi należy do Anny Ragiel. Kobieta ta urodziła się 4 czerwca 1889 roku.

... kraj gdzie ziemniak to najpopularniejsze warzywo białoruskich stołów, specjaliści potrafią przygotować około 2 000 potraw z udziałem ziemniaka. Białoruś jest jednym z największych producentów tego warzywa. W Mińsku znajduje się jego pomnik.

  • 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
TouroperatorImpreza / Hotelod / do
Brak oferty spelniajacej podane kryteria!
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl