CHORWACJA

                 Stolica: Zagrzeb

                 Ludność: 4 149 000
                 Obszar: 56 594 km²
                 Język urzędowy: Chorwacki
                 Waluta: Kuna (HRK), 1 HRK ~ 0,58 PLN
                 Największe miasta: Zagrzeb, Split, Rijeka, Osijek, Zadar
                 Dokumenty: dowód osobisty lub paszport

Czy wiesz że Chorwacja to kraj w ktorym ...

... chorwacka waluta – kuna – nawiązuje do nazwy zwierzęcia. W języku chorwackim oznacza dokładnie to samo, co w polskim, czyli uroczego ssaka o pięknym futrze. W średniowieczu skóry tych zwierząt były jednostką służącą do rozliczeń w handlu, co po jakimś czasie doprowadziło do tego, że kuna stała się oficjalną walutą. I jest ona w obrocie do dziś, pomimo że Chorwacja przyłączyła się do Unii Europejskiej w 2013 roku.

... znajduje się w sumie 1246 wysp. Jednak tylko 47 z nich jest zamieszkanych, a aż 651 – bezludnych. Natomiast 389 z nich to skały, a 78 – rafy. Największą z nich jest Cres (405,78 kilometrów kwadratowych), a najbardziej zaludnioną Krk (17 860 mieszkańców).

... oficjalny początek naturyzmu datuje się na 1936 r. na wyspie Rab , kiedy to przebywał na niej angielski król Edward VIII, któremu władze Rabu zezwoliły na kąpiel nago wraz z żoną w zatoce Kandarola.

  • 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
Chorwacja
Chorwacja/Chorwacja
Termin:14.09 - 20.09.2020
Cena od:1499 PLN / OSOBA
Kategoria:***
Transport:Autokar
TerminDniTransportWyżywienieCena
14.09 - 20.09.20207 dniAutokar 2 posiłki 1499 PLNrezerwuj
Program:

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy, nocny przejazd.

DZIEŃ 2
Przyjazd do ZADARU - miasta zwanego "małym, chorwackim Rzymem. Spacer po mieście - Katedra św. Anastazji, romańskie kościoły św. Donata, św. Stosije i św. Krsevana, brama Porta Terraferma, rzymskie forum i ruiny budowli rzymskich. Przejazd w kierunku hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie, przejazd do SZYBENIKA położonego na wzgórzach tuż przy ujściu rzeki Krka do Morza Adriatyckiego. Jego najważniejszym zabytkiem jest katedra Św. Jakuba z XV wieku. To największy kościół na świecie zbudowany jedynie z kamienia - bez używania dodatkowego spoiwa. Tuż obok niego znajduje się XVI-wieczny budynek ratusza. Na starym mieście znajdziemy jeszcze kilka mniejszych lub większych starych kościołów. Nad miastem góruje twierdza Św. Anny. Ze wzgórza roztacza się piękny widok na Šibenik, zatokę i wyspy. Następnie zwiedzanie PARKU NARODOWEGO KRKA. Terytorium parku narodowego wraz ze swymi jeziorami i wodospadami jest jednym z najbardziej znanych pamiątek naturalnych Chorwacji. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie, przejazd do DUBROWNIKA - miasta o wyjątkowej historii, nazywanego Perłą Adriatyku. Zwiedzanie pięknego, kamiennego starego miasta, wpisanego na listę UNESCO, otoczonego najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie. Spacer po Placa, tętniącej życiem arterii starego miasta, od Wielkiej Fontanny Onufrego do Placu Luža z reprezentacyjnymi budowlami - wieżą zegarową, pięknym pałacem Sponza i kościołem św. Błażeja, patrona miasta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie, przejazd do centrum TROGIRU, zwiedzanie miasta z przewodnikiem (Stare Miasto, Katedra Św. Wawrzyńca), czas wolny, następnie przejazd do pobliskiego SPLITU, zwiedzanie miasta z przewodnikiem (Stare Miasto, Pałac Cesarza Djoklecjana). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie, przejazd do Parku Narodowego PLITWICKICH JEZIOR wpisanego na listę UNESCO – spacer po parku wokół turkusowych jezior. Wyjazd w drogę powrotną.

DZIEŃ 7
Powrót do kraju w godzinach porannych / popołudniowych. Godzina powrotu może ulec zmianie ze względu na sytuację drogową.

TERMINY WYCIECZKI:
27.04-03.05.2020, 08-14.06.2020, 14-20.09.2020

WAŻNE INFORMACJE:

1. Do poruszania się po krajach należących do UE potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 20 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Zakwaterowanie:

Hotele lub pensjonaty **/*** standartu turystycznego.
Cena podstawowa zawiera zakwaterowanie w pokoju 2-3 osobowym. Przy rezerwacji dla dwóch osób automatycznie zostaje przydzielony pokój 2-osobowy. W przypadku rezerwacji dla 3 osób zostaje przydzielony pokój 3-osobowy lub pokój 2-osobowy z dostawką (w zależności od dostępności pokoji w danym obiekcie).
Osoby podróżujące samotnie mają do wyboru 2 opcję - w cenie podstawowej dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego z uczestnikami tej samej płci lub dopłatę do pokoju 1-osobowego - taka opcję należy zaznaczyć w formularzu rezerwacyjnym.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:
- Przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej;
- Program turystyczny;
- 4 noclegi (na trasie przejazdu) ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu;
- 4 obiadokolacja;
- Opiekę pilota - przewodnika;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant podstawowy Koszty leczenia 10 000 EUR, Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN, Ubezpieczenie bagażu 1 000 PLN
- VAT
- Gwarancję niezmienności ceny
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny /10zł/

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu /ceny za jedną osobę/:
- Obligatoryjne koszty związane z realizacją programu (wstępy, przewodnicy, opłaty wjazdowe) - 70 Euro
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 35 zł

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia /ceny za jedną osobę/:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 300 zł
- Dopłata do menu wegetariańskiego - 20 zł
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń

Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl