CZECHY

              Stolica: Praga

              Ludność: 10 541 466
              Obszar: 78 866 km²
              Język urzędowy: Czeski
              Waluta: Korona Czeska (KCZ), 100 KCZ ~ 16 PLN
              Największe miasta: Praga, Brno, Ostrawa, Pilzno, Ołomuniec
              Dokumenty: paszport lub dowód osobisty

Czy wiesz że Czechy to ...

...ojczyzna piwa. Jest tam produkowanych przeszło dwieście marek piwa, stąd też wiele osób uważa, że czeskie piwo to najdoskonalszy smak i prawdziwy kunszt browarniczy. Spożycie tego alkoholu w przeliczeniu na jednego mieszkańca jest największe na świecie.

... państwo zamków - jest tam zlokalizowane przeszło 200 tych budowli, które w przeważającej części są udostępnione do zwiedzania z zewnątrz, a często także wewnątrz.

... kraj dla zakochanych - wycieczka do Czech pozwoli na świętowanie nie jednego, lecz dwóch świąt miłości! Prócz obchodzonych 14 lutego Walentynek, Czesi obchodzą święto zakochanych także 1 maja. Patronuje mu Karel Hynek Mácha, którego poemat, 1 maj, traktuje o tym, iż pierwszy majowy wieczór jest czasem miłości.

  • 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
/
Termin: -
Cena od:
PLN / OSOBA

Brak oferty spelniajacej podane kryteria!

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy, przejazd w kierunku Czech.

DZIEŃ 2
Przyjazd w godzinach porannych do KUTNEJ HORY, wizyta w kościele cmentarnym Wszystkich Świętych zwanym kaplicą Czaszek. W kaplicy znajdują się szczątki 40–70 tys. ofiar epidemii dżumy z połowy XIV w., wojen husyckich w XV w. oraz wojny trzydziestoletniej w XVII w. Czaszki i kości posłużyły jako materiał konstrukcyjny dla stworzenia niemal całego wystroju obiektu, w tym kapliczek, ołtarzy, żyrandoli. Przejazd do starego miasta, spacer: Klasztor Urszulanek, Rynek, kolumna morowa, ruiny starego Ratusza, Kościół św. Jakuba, Włoski Dwór, Kasztel, kolegium Jezuickie, gotycki Kościół świętej Barbary, kamienna fontanna, Kościół św. Jana Nepomucena, Kamienny Dwór. Czas wolny na indywidualne uczestnictwo w Festiwalu.
Gotyckie święto upamiętnia sławne tradycje królewskiego miasta górniczego Kutná Hora. Barwne i kapryśne gotyckie uroczystości symbolicznie otwierają sezon turystyczny miastaDo miasta przyjeżdża król czeski Wacław IV z królową Zofią Bawarską, urzędnikami i dworzanami. Park pod Dworem Wołoskim (Vlašský dvůr) oraz gotyckie uliczki zabytkowego centrum ożywają pod dotknięciem barwnej kultury średniowiecznej. Uroczystości obejmują pochody w podniosłej atmosferze, jarmark historyczny, turniej rycerski i ludowe zabawy. Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

DZIEŃ 2
Przyjazd do poszczególnych miast w godzinach nocnych.

TERMINY WYCIECZKI:
22-24.06.2018

WAŻNE INFORMACJE:
1. Do poruszania się po krajach należących do strefy Schengen potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Cena zawiera:

- Przejazd autokarem lub busem;
- Program turystyczny;
- Opiekę pilota;
- Ubezpieczenie NNW + KL;
- VAT;
- Turystyczny fundusz gwarancyjny;
- Gwarancję niezmienności ceny
- Dzieci do 12 lat - zniżka 10%

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu:
- Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów - ok. 800 KC

Dodatkowe ubezpieczenia
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55%
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osobę/dzień
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl