Stolica: Bukareszt
Waluta: nowy lej rumuński (RON), średni kurs 1 RON= 0,96 PLN
Język: Rumunia

  • 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
/
Termin: -
Cena od:
PLN / OSOBA

Brak oferty spelniajacej podane kryteria!

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
Wyjazd wg. rozkładu jazdy, przejazd przez Słowację i Węgry. Zwiedzanie ORADEI – czyli średniowiecznego Varadiunum, kiedyś najważniejszy gród Królestwa Węgierskiego, obecnie jedno z najbardziej rozwiniętych miast Rumunii. Podczas zwiedzania zobaczymy: Plac Księżycowy – jego nazwa wzięła się od umieszczonego na wieży 3 metrowego globusu pokazującego fazy księżyca. Przy placu znajdują się: Ratusz, twierdza z XIII w. oraz kościoły i budowle świeckie z epoki Renesansu, Baroku, Rokoka i Secesji. Obok placu pasaż handlowy z witrażowym sufitem. Kolejnym punktem przewidzianym do zwiedzania jest plac Piaţa Republicii z położonymi przy nim: Cerkwią prawosławną i Teatrem Państwowym, Katedra katolicka (z 1780 r., największa w Rumunii). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2
Przyjazd około południa do HUNEDOARY. Zwiedzanie zamku wybitnych węgierskich władców: Jana Hunyadiego i jego syna Macieja Korwina. W zamku można znaleźć herb, na którym widnieje charakterystyczny kruk ze złotym pierścieniem w dziobie...co ciekawego takim samym herbem posługiwał się Jan Kochanowski... co łączyło naszego poetę z wybitnym węgierskim rodem?
Po drodze krótki postój w SEBES, założonym w XII w. przez osadników z Niemiec. W tutejszej bazylice znajduje się największy renesansowy ołtarz na terenie Rumunii. Następnie przejazd do SIBIU zasiedlonego w średniowieczu niemieckimi kolonizatorami – Sasami, a obecnie jedna z transylwańskich pereł. Miasto, które koniecznie trzeba odwiedzić i „spróbować”. Jeden z ów Siedmiu Grodów. Zwiedzanie pięknej starówki ze sławnym Mostem Kłamców, z którego powiedział Ceausescu „Jeśli to co mówię, jest nieprawdą, niech ten most się zawali”. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, uroczysta obiadokolacja, podczas której skosztują Państwo tradycyjnych domowych dań, oczywiście degustując do tego mocniejszy trunek.

DZIEŃ 3
Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd. Przyjazd do miejscowości MEDIAS, zwiedzanie piątego z siedmiu grodów. Spacer do fary miejskiej, jednego z największych gotyckich obiektów w Rumunii, w której Stefan Batory podpisał pacta conventa.
Przejazd do BIERTAN zwiedzanie ufortyfikowanego zespołu kościelnego – średniowiecznego biskupstwa luterańskiego. Biertan to wioska zamieszkała przez Sasów w której zachował się największy w Transylwanii ufortyfikowany zespół kościelny wpisany na Listę UNESCO, mogący się poszczycić trzema pierścieniami murów obronnych, kuriozalną „wieżą rozwodników” oraz gotyckim zborem luterańskim z zachowanym gotyckim wyposażeniem. Przyjazd do SIGHISOARY. Spacer po zabytkowym średniowiecznym Starym Mieście wpisanym na listę UNESCO, dom w którym urodził się Wlad Palownik legendarny Drakula (obecnie znajduje się tam restauracja), plątanina uroczych średniowiecznych uliczek pozwala poczuć wyjątkowy klimat i magię tego siedmiogrodzkiego miasteczka. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 4
Śniadanie, całodniowa wycieczka po najpiękniejszych siedmiogrodzkich zamkach. Przejazd do SINAI - "Perły Karpat", słynnego uzdrowiska i ośrodka narciarskiego. Tutaj zatrzymywał się Orient Expres w drodze do Konstantynopola. Spacer od cerkwii i klasztoru do zamku PELES, rezydencji królewskiej wybudowanej w XIXw. w stylu renesansu niemieckiego. Siedziby pierwszego rumuńskiego króla Karola I Hohenzollern-Sigmaringen. Zwiedzanie wnętrza zamku z przewodnikiem (brak polsko – języcznych przewodników, pilot nie może tłumaczyć wewnątrz). Chętnych w czasie wolnym zapraszamy do odwiedzenia położonego w okolicy zameczku myśliwskiego Pelişor. Przejazd do Zamku Draculi w BRANIE, którego wznieśli w XV w. kupcy z Brasova, a potem należał do królowej Marii. Jego głównym przeznaczeniem była kontrola traktu z Siedmiogrodu na Wołoszczyznę. Zbudowany na wysokiej skale zamek zachwyca imponująca bryłą. Następnie spacer po rumuńskim targu, gdzie można zakupić wiele lokalnych pamiątek, np. bryndze w brzozowej korze czy wino sygnowane wampirem Drakulą. Przeniesiemy się w zupełnie inne czasy odwiedzając riuny zamku w Râşnov. Wybudowany został przez Krzyżakow, którzy zostali wygnani przez lokalnych chłopów. Zasiedlili oni zamek nadając mu charakter twierdzy obronej przed najazdami Turków. Zamki chłopskie są wyjątkowym dziedzictwem tego regionu, ponieważ nie spotkamy ich nigdzie indziej. Podróżując przez Siedmiogród będą Państwo mieli okazję napotkać jeszcze niejedną budowlę tego typu. Powrót do hotelu, nocleg i obiadokolacja.

DZIEŃ 5
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do BRASZOWA, kolejnego z Siedmiu Grodów – zobaczymy m.in.: rynek z okazałym ratuszem, pozostałości baszt, mury miejskie, za którymi osiedlali się Szeklerzy, „Czarny Kosciół”. Z Braszowa pochodził wybitny polski malarz, profesor krakowskiej ASP – Teodor Axentowicz (m. in. współator „Panoramy Racławickiej”) Przejazd do pobliskiego PREJMER, w którym znajduje się warowny kościół wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do (ok. 300km.) hotelu w okolicy miejscowości Bistrița.

DZIEŃ 6
Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd. Zwiedzanie średniowiecznego grodu BISTRITA, do którego zostali sprowadzeni Sasi by strzec granic Siedmiogrodu, w zamian otrzymali wiele przywilejów. Bistriţa stanowiła ważny ośrodek handlowy gdzie organizowany był słynny targ zbożowy. Spacer po miasteczku. Przejazd do CLUJ-NAPOKA, kulturalnej stolicy Rumunii. Spacer po rynkach węgierskim i rumuńskim: katedra prawosławna, katedra katolicka, pomnik i dom Macieja Korwina, uniwersytet. Tutaj kiedyś mieszkała i tworzyła sekretarka Józefa Piłsudskiego i poetka, Kazimiera Iłłakowiczówna. Wyjazd.

DZIEŃ 7
Powrót na miejsca zbiórek w godzinach nocnych/wczesno-porannych.

TERMINY WYCIECZKI:
27.04-03.05.2017, 12-18.06.2017, 03-09.07.2017, 09-15.08.2017, 09-15.10.2017

WAŻNE INFORMACJE:
1. Do poruszania się po krajach należących do strefy Schengen potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Cena zawiera:

- Przejazd autokarem / wc, cafe bar, video, klimatyzacja / lub busem /klimatyzacja/;
- Program turystyczny;
- 5 noclegów w hotelach ***/****;
- 5 śniadań;
- 5 obiadokolacji, w tym jedna regionalna;
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Ubezpieczenie NNW + KL;
- VAT;
- Gwarancję niezmienności ceny

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu:
- Koszty związane z realizacją programu - 40 EUR

Dodatkowe opcje:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 300 zł
- Dodatkowo płatne napoje do obiadokolacji
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości

Dodatkowe ubezpieczenia
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55%
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osobę/dzień
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl