• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
/
Termin: -
Cena od:
PLN / OSOBA

Brak oferty spelniajacej podane kryteria!

Program:

DZIEŃ 1:
Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy, przejazd nocny przez Czechy i Niemcy.

DZIEŃ 2:
Przyjazd w godzinach porannych do MONACHIUM, spacer rozpoczniemy od ogrodów pałacowych Pałacu Nymphenburg, w którym narodził się król Ludwik Bawarski. Następnie tramwajem dojedziemy do starego miasta, gdzie w trakcie spaceru zobaczymy m.in symbol stolicy Bawarii - Frauenkirche czyli Kościół NMP wzniesiony na miejscu XIII wiecznej kaplicy, którego najbardziej charakterystyczną cechą są dwie bliźniacze wieże przykryte nietypowymi kopułami z miedzianej blachy, Peterskirche, Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, kościół św. Michała, Odeonsplatz, Kościół Teatynów, XIV-wieczny zespół pałacowy, Konigsplatz z gmachem Zbiorów sztuki Antycznej, gmach Bawarskiej Opery Narodowej, najsłynniejszą piwiarnie w Bawarii - Hofbräuhaus. Przejazd metrem do Parku Olimpijskiego, gdzie wjedziemy na wieże olimpijską - punkt widokowy na miasto. Przejazd do miejsca noclegu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie, przejazd do jednego z najpiękniejszych i najsłynniejszych zakątków Bawarii - zamków Hohenschwangau i Neuschwanstein. HOHENSCHWANGAU to zamek, w którym swoje dzieciństwo spędził król Ludwik. Wjazd busikiem zamkowym na wzgórze, gdzie wśród przepaści i jezior położony jest zamek NEUSCHWANSTEIN. Zwiedzanie wnętrz baśniowego, najbardziej znanego zamku Ludwika II, symbolu zamków bawarskich. Był on inspiracją dla Walta Disneya, którego logo wzorowane było właśnie na konturach tej budowli. Spacer na Marienbrücke (Most Marii), przerzucony dokładnie naprzeciw zamku nad stumetrową przepaścią z wodospadem na dnie. Następnie udamy się do miejscowości WEISKIRCHE, gdzie zobaczymy rokokowy kościół zbudowany w latach 1745–54, jedno z najsłynniejszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech. Kościół wpisany jest na listę UNESCO. Powrót do miejsca noclegu, nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie, przejazd do najmniejszego z zameczków króla Ludwika II - LINDERHOF (zwiedzanie wewnątrz). Spacer wśród fontann ogrodami królewskimi do pobliskiej sztucznej jaskini zbudowanej specjalnie na życzenie króla; zwiedzanie kapliczek (Marokańskiej i Mauretańskiej). Następnie punktem będzie wizyta w klasztorze i bazylice w ETTAL - jednym z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech. Przejazd do OBERAMMERGAU - miasta jak z bajki, gdzie zobaczymy malowane fasady domów. Ostatnim punktem będzie GARMISCH-PARTENKIRCHEN, gdzie zobaczymy stadion zimowy. Powrót do miejsca noclegu, nocleg.

DZIEŃ 5:
Śniadanie, przejazd do PRIEN, gdzie statkiem dopłyniemy na wyspę Herreninsel na której znajduje się zamek Herrenchiemsee - ostatni z zamków Ludwika II. W nowym zamku HERRENCHIEMSEE zrealizował on długo planowany projekt nowego francuskiego zamku "Versailles". Wyjazd w drogę powrotną, nocny przejazd.

DZIEŃ 6:
Przyjazd do poszczególnych miejscowości w godzinach porannych / południowych. Godzina powrotu może ulec zmianie ze względu na sytuację drogową.

TERMINY WYCIECZKI:
28.04-03.05.2022, 14-19.06.2022, 10-15.08.2022

Zakwaterowanie:

Hotele lub pensjonaty **/*** standartu turystycznego.
Cena podstawowa zawiera zakwaterowanie w pokoju 2-3 osobowym. Przy rezerwacji dla dwóch osób automatycznie zostaje przydzielony pokój 2-osobowy. W przypadku rezerwacji dla 3 osób zostaje przydzielony pokój 3-osobowy lub pokój 2-osobowy z dostawką (w zależności od dostępności pokoji w danym obiekcie).
Osoby podróżujące samotnie mają do wyboru 2 opcję - w cenie podstawowej dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego z uczestnikami tej samej płci lub dopłatę do pokoju 1-osobowego - taka opcję należy zaznaczyć w formularzu rezerwayjnym.

Uwagi praktyczne:

1. Do poruszania się po krajach należących do UE potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:
- Przejazd autokarem lub busem;
- Program turystyczny;
- 3 noclegi (na terenie Niemiec lub Austrii) ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant podstawowy Koszty leczenia 10 000 EUR, Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN, Ubezpieczenie bagażu 1 000 PLN;
- VAT
- Gwarancję niezmienności ceny


ABDAR COMFORT:
- Darmowy poczęstunek, kawa lub herbata i butelka wody w trakcie przejazdu do Niemiec;
- Prasa na pokładzie autokaru;
- Degustacje regionalnych produktów w trakcie wycieczki;

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu /ceny za jedna osobę/:
- Obligatoryjne koszty związane z realizacją programu /Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty miejscowe, przejazdy/ - 95 Euro
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 30 zł

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia /ceny za jedna osobę/:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 300 zł
- Dopłata do 3 obiadokolacji /menu klasyczne lub wegetariańskie/ - 120/130 zł
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń
Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl