• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
Białoruś Polskimi Śladami bez wizy
Brześć/Białoruś
Termin:11.08 - 16.08.2020
Cena od:799 PLN / OSOBA
Kategoria:**/***
Transport:Autokar
TerminDniTransportWyżywienieCena
11.08 - 16.08.20206 dniAutokar śniadania stoprezerwuj
15.09 - 20.09.20206 dniAutokar śniadania 799 PLNrezerwuj
Program:

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy, nocny przejazd przez Polskę.

DZIEŃ 2
Przekroczenie granicy, przyjazd do KOBRYNIA, gdzie zobaczymy m.in - gród rodzinny Mickiewiczów, sobór prawosławny, kościół katolicki pw. Zaśnięcia NMP, cerkiew. Kolejnym punktem będzie BEREZY KARTUSKA, gdzie zobaczymy pozostałości polskiego obózu dla więźniów politycznych oraz ruiny warownego klasztoru kartuzów. Przejazd do BARANOWICZ, krótki spacer po starym mieście. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie okolicznych miejscowości. SŁONIM z kościołem Św. Andrzeja, klasztorami Bernardynów i Bernardynek oraz pobliskie ŻYROWICE zwane Białoruską Częstochową. Żyrowicka Ikona Matki Bożej należy do największych świętości Cerkwi prawosławnej na Białorusi. Następnie zwiedzimy RÓŻANĄ z imponującymi ruinami pałacu Sapiehów, klasztorem Bazylianów i renesansowym kościołem Św.Trójcy. Ostatnim punktem będzie KOSÓW POLESKI z pozostałościami dworku Mereczowszczyzna, w którym urodził się T. Kościuszko. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie, spacer po PIŃSKU w trakcie którego zobaczymy m.in kompleks klasztorny Franciszkanów z barokową katedrą Wniebowzięcia NMP, Kolegium Jezuitów, a w nim Muzeum Polesia oraz szlachecki dwór Butrymowiczów, kościół Bernardynów. Przejazd do MOTOLU, zwiedzanie Muzeum Sztuki Ludowej połączone z występem zespołu folklorystycznego. Postój w JANOWIE POELSKIM - miejscu śmierci Andrzeja Boboli. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie, przejazd do BRZEŚCIA, zwiedzanie twierdzy Brzeskiej - zespół fortyfikacji wzniesionych przez Imperium Rosyjskie w 1. połowie XIX wieku w skład której wchodzą cytadela, bramy obronne oraz Pomnik radzieckich obrońców Twierdzy. Przejazd do WOŁCZYNA, miejscowości, w której urodził sie ostatni król Polski, Stanisław August Poniatowski. Dziś po dawnym zespole pałacowo-parkowym, pozostały ruiny kościoła Świętej Trójcy na rzucie kwadratu, wybudowanym na wzór rzymskiego Santa Maria Maggiore. Wyjazd w drogę powrotną, przekroczenie granicy Polsko-Białoruskiej.

DZIEŃ 6
Powrót do Katowic / Krakowa w godzinach nocnych/porannych. Godzina powrotu może ulec zmianie ze względu na kontrole graniczne i sytuację drogową.

TERMINY WYCIECZKI:
28.04-03.05.2020, 09-14.06.2020, 11-16.08.2020, 15-20.09.2020

WAŻNE INFORMACJE:
1. Do poruszania się po krajach poza UE potrzebny jest paszport ważny jeszcze minimum 6 miesięcy od momentu przekraczania granicy w drodze powrotnej. Podróżowanie na całym terytorium obwodu grodzieńskiego i brzeskiego w ramach turystyki zorganizowanej odbywa się bezwizowo. Osoby posiadające paszporty wydane przez inne kraje niż Polska zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych oraz ewentualnego wyrobienia wizy.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 14 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Zakwaterowanie:

Hotele lub pensjonaty **/*** standartu turystycznego.
Cena podstawowa zawiera zakwaterowanie w pokoju 2-3 osobowym. Przy rezerwacji dla dwóch osób automatycznie zostaje przydzielony pokój 2-osobowy. W przypadku rezerwacji dla 3 osób zostaje przydzielony pokój 3-osobowy, pokój 2-osobowy z dostawką lub pokój dwuosobowy + pokój jednoosobowy (w zależności od dostępności pokoji w danym obiekcie).
Osoby podróżujące samotnie mają do wyboru 2 opcję - w cenie podstawowej dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego z uczestnikami tej samej płci lub dopłatę do pokoju 1-osobowego - taka opcję należy zaznaczyć w formularzu rezerwayjnym.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:

- Przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej;
- Program turystyczny;
- 3 noclegi (na trasie przejazdu) ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu;
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Turystyczny fundusz Gwarancyjny;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant podstawowy Koszty leczenia 10 000 EUR, Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN, Ubezpieczenie bagażu 1 000 PLN;
- VAT
- Gwarancję niezmienności ceny

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu /ceny za jedna osobę/:
- Obligatoryjne koszty związane z realizacją programu /bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, opłaty miejscowe/ - 40 EUR
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 30 zł

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia /ceny za jedna osobę/:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 200 zł
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń

Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl