• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
Bośnia i Hercegowina
Mostar/Bośnia i Hercegowina
Termin:11.08 - 16.08.2020
Cena od:959 PLN / OSOBA
Kategoria:***
Transport:Autokar
TerminDniTransportWyżywienieCena
11.08 - 16.08.20206 dniAutokar śniadania 959 PLNrezerwuj
15.09 - 20.09.20206 dniAutokar śniadania 959 PLNrezerwuj
Program:

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy. Nocny przejazd przez Słowację, Węgry i Chorwację.

DZIEŃ 2
Przyjazd w godzinach popołudniowych do SARAJEWA - stolicy Bośnii i Hercegowiny będącej od wieków tyglem narodów i religii. Zwiedzanie miasta - zabytkowa dzielnica Baščaršija, meczet Gazi Husrev-bega, Most Łaciński na którym zginął następca tronu Austro-Węgier książe Ferdynand, co było bezpośrednim pretekstem do rozpoczęcia I Wojny Światowej, Aleja Snajperów, drewniana fontanna Sebilj - jeden z głównych symboli Sarajewa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie, przejazd w kierunku MOSTARU. Zwiedzanie miasta, które najbardziej ucierpiało w trakcie wojny na Bałkanach - kamienny Stary Most łączący dzielnicę Chrzaścijańską z Mułzumańską wpisany na listę UNESCO, meczet Koski Mehmed-Paszy, dzielnica Kujundziluk Carsija z licznymi restauracjami, sklepami i meczetami. Przejazd do BLAGAJU słynącego z klasztoru derwiszów z 1470 r., oraz jaskini z której wypływa źródło rzeki Buny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie, całodniowa wycieczka po największych atrakcjach Hercegowiny. Przejazd do POCITEJl - malowniczo położonego nad Neretwą miasteczka, gdzie zobaczymy m.in twierdzę oraz meczet Hadżi-Alija. Przejazd do WODOSPADÓW KRAWICA położonych wzdłuż rzeki Trebižat i uważanych za jeden z najpiękniejszych miejsc na Bałkanach. Wodospady mają ponad 120 metrów szerokości, a woda spada miejscami nawet z 25 metrów. Ostatnim punktem będzie wizyta w MEDZIUGORIE znanym z objawień Maryjnych. Miasteczko jest jednym z najsłynniejszych punktów pielgrzymkowych, które corocznie odwiedza ok. 2,5 mln pielgrzymów. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną. Po drodze wizyta w JABLANICY gdzie zobaczymy rekonstrukcję mostu wykonaną na potrzeby filmu „Bitwa nad Neretwą. Przejazd przez Chorwację, Węgry i Słowację.

DZIEŃ 6
Przyjazd do Krakowa w godzinach porannych/południowych, połączenia realizowane antenkami w godzinach popołudniowych. Godzina powrotu może ulec zmianie ze względu na kontrole graniczne i sytuację drogową.

TERMINY WYCIECZKI:
28.04-03.05.2020, 09-14.06.2020, 11-16.08.2020, 15-20.09.2020

WAŻNE INFORMACJE:

1. Do poruszania się po krajach Bałkańskich potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o dokumencie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Zakwaterowanie:

Hotele lub pensjonaty **/*** standartu turystycznego.
Cena podstawowa zawiera zakwaterowanie w pokoju 2-3 osobowym. Przy rezerwacji dla dwóch osób automatycznie zostaje przydzielony pokój 2-osobowy. W przypadku rezerwacji dla 3 osób zostaje przydzielony pokój 3-osobowy lub pokój 2-osobowy z dostawką (w zależności od dostępności pokoji w danym obiekcie).
Osoby podróżujące samotnie mają do wyboru 2 opcję - w cenie podstawowej dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego z uczestnikami tej samej płci lub dopłatę do pokoju 1-osobowego - taka opcję należy zaznaczyć w formularzu rezerwayjnym.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:
- Przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej;
- Program turystyczny;
- 3 noclegi (Okolice Sarajewa + okolice Mostaru) ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu;
- Opiekę pilota;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant podstawowy Koszty leczenia 10 000 EUR, Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN, Ubezpieczenie bagażu 1 000 PLN
- VAT
- Gwarancję niezmienności ceny
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny /10zł/

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu /ceny za jedna osobę/:
- Obligatoryjne bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscowi, podatki miejscowe - 25 EUR
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 30 zł

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia /ceny za jedna osobę/:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 200 zł
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń
Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl