• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
Bośnia i Hercegowina
/Bośnia i Hercegowina
Termin:18.06 - 23.06.2019
Cena od:959 PLN / OSOBA
Kategoria:***
Transport:Autokar
TerminDniTransportCena
18.06 - 23.06.20196 dniAutokar959 PLNrezerwuj
13.08 - 18.08.20196 dniAutokar959 PLNrezerwuj
10.09 - 15.09.20196 dniAutokar959 PLNrezerwuj
Program:

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy. Nocny przejazd przez Słowację, Węgry i Chorwację.

DZIEŃ 2
Przyjazd w godzinach popołudniowych do SARAJEWA - stolicy Bośnii i Hercegowiny będącej od wieków tyglem narodów i religii. Zwiedzanie miasta: zabytkowa dzielnica Baščaršija, meczet Gazi Husrev-bega, Most Łaciński na którym zginął następca tronu Austro-Węgier książe Ferdynand, co było bezpośrednim pretekstem do rozpoczęcia I Wojny Światowej, Aleja Snajperów, drewniana fontanna Sebilj - jeden z głównych symboli Sarajewa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie, przejazd w kierunku MOSTARU. Zwiedzanie miasta, które najbardziej ucierpiało w trakcie wojny na Bałkanach: kamienny Stary Most łączący dzielnicę Chrzaścijańską z Mułzumańską wpisany na listę UNESCO, meczet Koski Mehmed-Paszy, dzielnica Kujundziluk Carsija z licznymi restauracjami, sklepami i meczetami. Następnie udamy się trasę wojenną po Mostarze, w trakcie której zapoznamy się z przebiegiem wojny w miasteczku oraz odwiedzimy m.in aleję Snajperów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie, całodniowa wycieczka po największych atrakcjach Hercegowiny. Przejazd do BLAGAJU słynącego z klasztoru derwiszów z 1470 r., oraz jaskini z której wypływa źródło rzeki Buny. Przejazd do POCITEJl - malowniczo położonego nad Neretwą miasteczka, gdzie zobaczymy m.in twierdzę oraz meczet Hadżi-Alija. Przejazd do WODOSPADÓW KRAWICA położonych wzdłuż rzeki Trebižat i uważanych za jeden z najpiękniejszych miejsc na Bałkanach. Wodospady mają ponad 120 metrów szerokości, a woda spada miejscami nawet z 25 metrów. Ostatnim punktem będzie wizyta w MEDZIUGORIE znanym z objawień Maryjnych. Miasteczko jest jednym z najsłynniejszych punktów pielgrzymkowych, które corocznie odwiedza ok. 2,5 mln pielgrzymów. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną. Po drodze wizyta w JAJCE - miasteczka położonego w sercu Bośnii i Hercegowiny, gdzie zobaczymy wodospad na rzece Pliva o wysokości 30 m oraz zabytkowe stare miasto. Przejazd przez Chorwację, Węgry i Słowację.

DZIEŃ 6
Przyjazd do Krakowa w godzinach porannych/południowych, połączenia realizowane antenkami w godzinach popołudniowych. Godzina powrotu może ulec zmianie ze względu na kontrole graniczne i sytuację drogową.

TERMINY WYCIECZKI:
30.04-05.05.2019, 18-23.06.2019, 13-18.08.2019, 10-15.09.2018 

Uwagi praktyczne:

WAŻNE INFORMACJE:

1. Do poruszania się po krajach Bałkańskich potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o dokumencie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.

2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.

3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.

4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.

5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:
- Przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej;
- Program turystyczny;
- 3 noclegi (Okolice Sarajewa + okolice Mostaru) ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu;
- Opiekę pilota;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant podstawowy Koszty leczenia 10 000 EUR, Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN, Ubezpieczenie bagażu 1 000 PLN
- VAT
- Gwarancję niezmienności ceny
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny /10zł/

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu:
- Obligatoryjne bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscowi, podatki miejscowe 25 EUR
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 30 zł

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 200 zł
- Dopłata do 3 obiadokolacji /menu regionalne lub wegetariańskie/ - 90 zł /uwaga!!! - napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne/
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń
Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl