• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
/
Termin: -
Cena od:
PLN / OSOBA

Brak oferty spelniajacej podane kryteria!

Program:

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku na 2h przed planowanym wylotem, odprawa, przelot. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny na odpoczynek.

DZIEŃ 2-4

Codzinne śniadanie, czas wolny na indywidulne zwiedzanie lub uczestnictwo w jednej z wycieczek fakultatywnych w języku angielskim.

DZIEŃ 4-5
Po zwiedzaniu przejazd na lotnisko, odprawa, powrót na lotnisko w Polsce. Lądowanie w Polsce dnia 5.

TERMINY WYCIECZKI:
01-05.05.2019, 19-23.06.2019, 14-18.08.2019, 11-15.09.2019, 09-13.10.2019

Program fakultatywny:

Wycieczki fakultatywne:
Uwaga!!! można wybrać maksymalnie 3 wycieczki. Wycieczki realizowane w języku angielskim.

GOLDEN CIRCLE - 185 zł

Wybierz się na całodniową wycieczkę po Złotym Kręgu i zobacz z bliska najpiękniejsze zakątki Islandii. Odwiedź zabytkowe miejsca i obejrzyj naturalne zjawiska. Zwiedzanie Złotego Kręgu rozpocznnij od Parku Narodowego Þingvellir, w którym to w 930 roku założono islandzki parlament. Þingvellir jest niezwykłym miejscem pod względem geologicznym, gdzie płyty tektoniczne tworzą niesamowity krajobraz. Następnie udaj się do wspaniałego wodospadu Gullfoss, gdzie możesz poczuć mgiełkę lodowcowej wody na twarzy. Na koniec odwiedź obszar geotermalny wokół niesamowitych gejzerów Geysir i Strokkur, po czym będziesz mógł wrócić do Reykjaviku. Długość wycieczki: 8h

POŁUDNIOWE WYBRZEŻE ISLANDII - 350 zł

Zwiedź południe Islandii wraz z wybrzeżem podczas całodniowej wycieczki krajoznawczej z Reykjavíku. W trakcie wycieczki mijać będziesz krajobrazy rozmaitych rzek, wodospadów, gór i lodowców. Zobaczysz wodospad Seljalandsfoss, gdzie poczujesz na twarzy rozpryskującą się wodę. Następnie obejrzyjsz 60-metrowy wodospad Skógafoss oraz pospacerujesz po plażach z czarnym piaskiem. Odwiedzisz Sólheimajökull, czyli jęzor lodowca Mýrdalsjökull, który również będziesz mieć okazję zobaczyć. Będziesz mieć także niezwykłą okazję by z bliska podziwiać nieustannie zmieniające się dzieło Matki Natury. Zobaczysz bazaltowe formacje skalne w urokliwym miasteczku Vik – najbardziej wysuniętej na południe miejscowości na Islandii. Następnie wyruszysz w podróż powrotną do Reykjavíku. Możesz skorzystać także z odbioru spod wybranych hoteli oraz pensjonatów w centrum Reykjavíku.
Długośc wycieczki: 10h

PÓŁWYSEP SNAEFELLSNES - 440 zł

Wyrusz z Reykjaviku i udaj się na półwysep Snæfellsnes, aby poznać różnorodne piękno Islandii w jednym miejscu. To niesamowita okazja by z bliska podziwiać wulkaniczne szczyty, klify, złote plaże czy błyszczące fiordy. Odwiedź urocze wioski rybackie, takie jak Grundarfjordur, Arnarstapi i Hellnar. Podziwiaj spektakularne góry i kratery wulkaniczne, w tym Kirkjufell i Ljósufjöll. Przyjrzyj się czarnej piaszczystej plaży w Djúpalónssandur, a także majestatycznemu lodowcu Snæfellsjökull. W spokojnym tempie ciesz się widokami różnorodnych krajobrazów tego regionu oraz podziwiaj wspaniałą scenerię półwyspu. Długośc wycieczki: 11h

JEZIORO LODOWCOWE Jökulsárlón - 540 zł

Zwiedź zjawiskowo piękne południe Islandii podczas całodniowej wycieczki krajoznawczej. Zobacz największe i najgłębsze jezioro lodowcowe na Islandii - Jökulsárlón. Jest ono zasilane przez lodowiec Breidamerkurjokull - jęzor lodowca Vatnajokull, czyli największego lodowca w Europie. W sezonie koniecznie zarezerwuj bilet na niezapomniany rejs po Jökulsárlón, gdzie będziesz mógł podziwiać z bliska piękno wyjątkowego jeziora lodowcowego wraz z dryfującymi górami lodowymi. Dokonując wcześniejszej rezerwacji, masz gwarancję udziału w rejsie. W drodze powrotnej do Reykjaviku, zatrzymaj się przy malowniczym wodospadzie Seljalandsfoss oraz odwiedź „diamentową plażę” z czarnym piaskiem. Następnie zatrzymaj się w miasteczku Vík, czyli najbardziej wysuniętej na południe miejscowości na Islandii. Długośc wycieczki: 14h

3-GODZINNY REJS NA OGLĄDANIE WIELORYBÓW - 419 zł

W trakcie tej wycieczki możesz regularnie obserwować kilka gatunków: wielorybów, orek, a nawet rekinów. Dodatkowo w trakcie lata można się spodziewać dużej ilości ptaków, a zwłaszcza maskonurów. Doświadczony przewodnik odpowie na wszystkie pytania, aby jeszcze bardziej przybliżyć  Ci ten niezwykły, morski świat. W trakcie rejsu będziesz mieć okazję podziwiać prawdziwe życie zwierząt – ich relacje towarzyskie, karmienie potomstwa, czy zwyczajne pływanie. Jeżeli się okaże, że tego dnia nie miałeś szczęścia i żaden z morskich ssaków się nie pokazał, będziesz mógł bezpłatnie wybrać się na kolejną wycieczkę, aż wreszcie uda Ci się je zobaczyć. Długość wycieczki: 3h

3-GODZINNE ZWIEDZANIE REYKIAVIKU - 180 zł


Zacznij swoją pieszą wycieczkę spojrzeniem na uderzającą fasadę kościoła Hallgrímskirkja  w centrum miasta. Wzbij się na szczyt dzwonnicy, by następnie móc podziwiać niesamowite widoki kolorowych dachów miasta, wysp, okolicznych gór czy też wulkanów. Następnie podejdź do pięknej rzeźby w ogrodzie Muzeum Einar’a Jonsson’a i zapoznaj się z nordycką mitologią, spacerując po urokliwych uliczkach dzielnicy Thingholt. Przejdź do stawu Tjörnin, gdzie będziesz mógł karmić kaczki, gęsi i łabędzie na północnym krańcu stawu. Spójrz na Ratusz i zwróć uwagę na topograficzną mapę Islandii, gdzie przewodnik wyjaśni Ci fascynującą historię na temat geologii wulkanicznego kraju. Następnie w centrum zobaczysz budynek parlamentu, katedry, a także miejsce pierwszych domostw Wikingów. Na końcu trasy odwiedzisz Stary Port i odkryjesz imponujące Harpa Concert Hall.


Uwagi praktyczne:

WAŻNE INFORMACJE:
1. Do poruszania się po krajach należących do UE potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 20 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - komunikatywny angielski.
5. Potwierdzenia godzin wylotu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.
6. Ze względu na klimat Islandii prosimy zabezpieczyć się w ciepłą odzież na wyjazd.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:
- Przelot samolotem na trasie Katowice - Keflavik - Katowice;
- Bagaż podręczny (40 x 30 x 20 cm.);
- Transfer lotnisko-hotel-lotnisko (Van, bus lub autokar - w zależności od ilości uczestników);
- 3 noclegi w Rejkiawiku lub okolicy w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji kraju pobytu;
- 3 śniadania;
- Opiekę miejscowego kontrahenta w języku Polskim lub angielskim;
- Turystyczny Fundusz Gwaranyjny /10zł/
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant podstawowy - Koszty leczenia 10 000 EUR, Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN, Ubezpieczenie bagażu 1 000 PLN;
- VAT;

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 900 zł
- Wycieczki fakultatywne wg. oferty;
- Pierwszeństwo wejścia na pokład (limit: max 90 osób na lot) - 5,00 ​€​ – ‎15,00 ​€​ za lot w jedna stronę, cena na potwierdzenie
- Bagaż 10kg nadawany do luku bagażowego - 7,00 ​€​ – ‎12,00 ​€​ za lot w jedna stronę, cena na potwierdzenie
- Bagaż 20kg nadawany do luku bagażowego - 19,00 ​€​ – ‎70,00 ​€​ za lot w jedna stronę, cena na potwierdzenie
- Rezerwacja miejsca w samolocie - opcja na potwierdzenie
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń

Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl