• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
/
Termin: -
Cena od:
PLN / OSOBA

Brak oferty spelniajacej podane kryteria!

Program:

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku na 2h przed planowanym wylotem, odprawa, przelot. Przylot do KIJOWA, zwiedzanie centrum miasta - Sobór św. Włodzimierza - świątynia powstała na 900-lecie chrztu Rusi Kijowskiej, narodowa opera Ukrainy, Złota Brama - średniowieczna brama wjazdowa do kijowskiego gródu Jarosława, Sofia Kijowska - prawosławny monastyr z XI-wiecznym Soborem Sofijskim, w którym zachowały się niepowtarzalne mozaiki i freski autorstwa artystów bizantyjskich i ruskich, Monastyr o Złotych Kopułach pod wezwaniem Michała Archanioła (Michajłowski Monastyr), Zjazd św. Andrzeja - jedna z najstarszych ulic Kijowa, przy której znajdują się liczne galerie i kramy twórców ludowych, Cerkiew św. Andrzeja (Andriejewska cerkiew) - wspaniała barokowa świątynia z zielonym dachem, Majdan Niezależności - główny plac miasta, Chreszczatyk - reprezentacyjna ulica miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Planowany wylot: 06:25 linie lotnicze Wizzair

DZIEŃ 2
Śniadanie. Przejazd na wycieczkę do Czarnobyla. Przekroczenie strefy kontrolnej, przejazd do CZARNOBYLA, zwiedzanie - aleja Poległych, zabudowa miejscowości, w której nadal mieszka 3 tysiące osób, pomnik Likwidatorów, przedszkole. Przejazd pod Oko Moskwy - instalacja radzieckiego strategicznego radaru pozahoryzontalnego. Przejazd w rejon reaktorów, gdzie zobaczymy niedokończone reaktory numer 5 i 6 oraz sprawcę katastrofy - reaktor numer 4 /obecnie przykryty nowym sarkofagiem/. Przejazd do opuszczonego miasta PRYPEĆ, gdzie zobaczymy m.in wesołe miasteczko ze słynnym kołem młyńskim, aleje Lenina, opuszczoną szkołę, oraz bloki mieszkalne. Luncz w stołówce pracowniczej. Powrót do Kijowa w godzinach wieczornych, nocleg. UWAGA!!! Wjazd do strefy, zgodnie z regulaminem tylko dla osób powyżej 18 roku życia.

DZIEŃ 3
Śniadanie, przejazd na zwiedzanie - Ławra Kijowsko – Peczerska, która jest duchową kolebką Rusi, jedną z najwspanialszych atrakcji turystycznych Kijowa; spacer przez Ławrę dolną (cerkiew Podwyższenia Krzyża Pańskiego, cerkiew Narodzenia Bogurodzicy) pod monumentalny pomnik Matka-Ojczyzna o wysokości 62 m. Czas wolny na zakupy, powrót do hotelu.

DZIEŃ 4
Śniadanie, przejazd na zwiedzanie Kijowa w miniaturce (w parku położonym na brzegu Dniepru), przejazd do centrum miasta, zwiedzanie dzielnicy rządowej - gmach Parlamentu, gmach Werhownej Rady, pałac Mariinski, przejście piesze obok stadionu Dinamo. Dzielnica Padół z monasterem florowskim, Akademią Mohylańską, domem Piotra Wielkiego, fontanną Samsona, wzgórzem Zamkowym (Kisielówka), placem Kontraktowym z odbudowaną cerkwią Zaśnięcia Matki Bożej. Przejazd na lotnisko, odprawa, powrót na lotnisko w Polsce.

Planowany lot powrotny: 14:05 linie lotnicze Wizzair

TERMINY WYCIECZKI:
30.04-03.05.2020, 11-14.06.2020, 13-16.08.2020, 17-20.09.2020

WAŻNE INFORMACJE:
1. Do przekroczenia granicy Ukraińskiej wymagany jest paszport ważny na okres nie mniej niż 3 miesiące. Osoby posiadające paszporty wydane przez inne kraje niż należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych oraz ewentualnego wyrobienia wizy. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - zwiedzanie Czarnobyla w zależności od liczebności grupy może odbywać się w języku angielskim. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania wszystkich poleceń przewodnika oraz do wnikliwego zapoznania się z regulaminem wjazdu do strefy, który zostanie przedstawiony przez przewodnika.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.
6. Przeciwskazania do wyjazdu na wycieczkę - głównym przeciwwskazaniem są choroby tarczycy oraz ciąża. W przypadku innych chorób, warto skonsultować sprawę ze swoim lekarzem.

Zakwaterowanie:

Hotele lub pensjonaty **/*** standartu turystycznego.
Cena podstawowa zawiera zakwaterowanie w pokoju 2-3 osobowym. Przy rezerwacji dla dwóch osób automatycznie zostaje przydzielony pokój 2-osobowy. W przypadku rezerwacji dla 3 osób zostaje przydzielony pokój 2-osobowy z dostawką (łóżko małżeńskie + łóżko dodatkowe - brak mozliwości 3 osobnych łózek).
Osoby podróżujące samotnie mają do wyboru 2 opcję - w cenie podstawowej dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego z uczestnikami tej samej płci lub dopłatę do pokoju 1-osobowego - taka opcję należy zaznaczyć w formularzu rezerwayjnym.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:
- Przelot samolotem na trasie Kraków - Kijów - Kraków linią Wizzair;
- Bagaż podręczny (40 x 30 x 20 cm.);
- Przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej;
- 3 noclegi na trasie zwiedzania w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji kraju pobytu;
- 3 śniadania;
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant podstawowy - Koszty leczenia 10 000 EUR, Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN, Ubezpieczenie bagażu 1 000 PLN;
- VAT;

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu:
- Obligatoryjne koszty związane z realizacją programu /Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, komunikacja miejska, przewodnicy, opłaty lokalne i rezerwacyjne/ - 50 EUR
- Wyjazd do strefy Czarnobylskiej - 85 Euro

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 200 zł
- Dopłata do 3 obiadokolacji /menu regionalne lub wegetariańskie/ - 135 - 150 zł /uwaga!!! - napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne/
- Pierwszeństwo wejścia na pokład (limit: max 90 osób na lot) - 5,00 ​€​ – ‎35,00 ​€​ za lot w jedna stronę, cena na potwierdzenie
- Bagaż 10kg nadawany do luku bagażowego - 9,00 ​€​ – ‎57,00 ​€​ za lot w jedna stronę, cena na potwierdzenie
- Bagaż 20kg nadawany do luku bagażowego - 15,00 ​€​ – ‎83,00 ​€​ za lot w jedna stronę, cena na potwierdzenie
- Rezerwacja miejsca w samolocie - opcja na potwierdzenie
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń

Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl