• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
Szwajcaria
Zurych/Szwajcaria
Termin:11.08 - 16.08.2020
Cena od:1499 PLN / OSOBA
Kategoria:**/***
Transport:Autokar
TerminDniTransportWyżywienieCena
11.08 - 16.08.20206 dniAutokar śniadania 1499 PLNrezerwuj
15.09 - 20.09.20206 dniAutokar śniadania 1499 PLNrezerwuj
Program:

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy, przejazd nocny przez Niemcy.

DZIEŃ 2
Przyjazd do Przejazd do Szwajcarii (fragment trasy będzie prowadzić wzdłuż Jeziora Bodeńskiego) do STEIN AM RHEIN. Tam zatrzymamy się nad wodospadem na rzece Ren – największy w Europie pod względem przepływu wody. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych szwajcarskich miast - Stein nad Renem, malowniczo położonego u ujściu Renu do J. Bodeńskiego. Spacer po średniowiecznym centrum, z kolorowymi fasadami kamienic. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie, przejazd do ZURYCHU. Zwiedzanie miasta uznawanego za finansową stolicę Szwajcarii. Na trasie spaceru m.in. katedra Grossmünster, kościół Frauenkirche i kościół św. Piotra z największą w Europie tarczą zegarową (o średnicy 8,7 m). Przejście na wzgórze Lindenhof, wokół którego rozpościera się najstarsza część średniowiecznego miasta. Spacer ulicą Banhofstrasse z bardzo ciekawą architekturą, przy której znajdują się luksusowe hotele i sklepy oraz największe szwajcarskie banki. Przejazd do LUCERNY, spacer po starym mieście - m.in. średniowieczne, drewniane mosty - Kapellbrücke (Most Kapliczny) i Spreuerbrücke (Most Młyński), fragmenty dawnych murów miejskich, urokliwe place oraz najbardziej znany w Szwajcarii pomnik "Umierającego Lwa". Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie, przejazd do BERNA, spacer ulicami szwajcarskiej stolicy, której stare miasto jest wpisan na listę UNESCO -m.in. Bärenpark - park zamieszkiwany przez niedźwiedzie, od których wywodzi się nazwa stolicy, ulica Kramgasse, wzdłuż której na długości 6 km ciągną się kamienice z podcieniami, katedra św. Wincentego z ponad 100 metrową wieżą, zabytkowe fontanny, w tym słynna Fontanna Wielkoluda - olbrzyma pożerającego dzieci, wieża zegarowa Zyttglogge, gmach szwajcarskiego parlamentu, Muzeum Alberta Einsteina. Przejazd do LA GRUYERE, uroczego średniowiecznego miasteczka na wzgórzu, ojczyzny znanego na świecie pierwszego sera z dziurami Gruyere. Wizyta w wytwórni serów z możliwością zakupu. Przejazd przez Riwierę Szwajcarską na zwiedzanie średniowiecznego zamku – twierdzy CHILLON. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do LOZANNY, spacer po starym mieście, w trakcie którego zobaczymy wzniesioną na przełomie XII i XIII wieku monumentalną wczesnogotycka Katedrę Notre-Dame. Stanowi ona szczytowe osiągnięcie gotyku burgundzkiego i uznawana jest za jedną z najwybitniejszych średniowiecznych budowli całej Szwajcarii. Pozostałe atrakcje to XIV wieczny Zamek Biskupi Ratusz, budynek Uniwersytetu, Zamek d'Ouchy oraz znajdujące się w obrębie Starego Miasta (Vieille Ville) liczne domy mieszczańskie i Fontanna Sprawiedliwości. Przejazd pociągiem do GENEWY, spacer po starym mieście z Katedrą Św. Piotra i parku z Promenadą des Bastions (pomnika reformatorów). Spacer nabrzeżem Jeziora Genewskiego z fontanną Jet d Eau – najwyższym słupem wody na świecie i po ogrodzie angielskim z zegarem kwiatowym. Zakończenie zwiedzania i wyjazd w godzinach wieczornych. Nocny powrót do kraju.

DZIEŃ 6
Przyjazd do poszczególnych miejscowości w godzinach wieczornych. Godzina powrotu może ulec zmianie ze względu na kontrole graniczne i sytuację drogową.

TERMINY WYCIECZKI:
28.04-03.05.2020, 09-14.06.2020, 11-16.08.2020, 15-20.09.2020

WAŻNE INFORMACJE:

1. Do poruszania się po Szwajcarii potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Zakwaterowanie:

Hotele lub pensjonaty **/*** standartu turystycznego.
Cena podstawowa zawiera zakwaterowanie w pokoju 2-3 osobowym. Przy rezerwacji dla dwóch osób automatycznie zostaje przydzielony pokój 2-osobowy. W przypadku rezerwacji dla 3 osób zostaje przydzielony pokój 3-osobowy lub pokój 2-osobowy z dostawką (w zależności od dostępności pokoji w danym obiekcie).
Osoby podróżujące samotnie mają do wyboru 2 opcję - w cenie podstawowej dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego z uczestnikami tej samej płci lub dopłatę do pokoju 1-osobowego - taka opcję należy zaznaczyć w formularzu rezerwacyjnym

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:
- Przejazd autokarem lub busem;
- Program turystyczny;
- 3 noclegi (na trasie przejazdu) ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant podstawowy Koszty leczenia 10 000 EUR, Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN, Ubezpieczenie bagażu 1 000 PLN;
- Turystyczny fundusz gwarancyjny (10zł)
- VAT
- Gwarancję niezmienności ceny

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu /ceny za jedna osobę/:
- Obligatoryjne koszty związane z realizacją programu /przewodnicy, wstępy, przejazdy pociągiem, opłaty miejscowe/ - ok 120 CHF
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 30 zł

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia /ceny za jedna osobę/:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 350 zł
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń

Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl