• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
/
Termin: -
Cena od:
PLN / OSOBA

Brak oferty spelniajacej podane kryteria!

Program:

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1:
Wyjazd wg. rozkładu jazdy, nocny przejazd w kierunku Torunia.

DZIEŃ 2:
Przyjazd do Torunia w godzinach porannych, spacer po TORUNIU, które jest uważane za jedno z najpiękniejszych miast zbudowanych w stylu gotyckim - Rynek Staromiejski, Ratusz z końca XIV w, Dwór Artusa, Neogotycki gmach poczty z końca XIX wieku, Fontanna Flisaka z początku XX wieku nawiązująca do legendy związanej z żabami, które zagnieździły się w mieście, Okrąglak czyli areszt śledczy wzniesiony pod koniec XIX wieku, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Kościół św. Ducha wzniesiony w 1756 r. przez toruńskich luteran, spichlerz barokowy o ośmiu kondygnacjach z XVII wieku oraz spichlerz gotycki z XIV wieku, dom Kopernika w którym według tradycji urodzić się późniejszy wielki astronom, Katedra śś Janów, ruiny zamku Krzyżackiego, który był pierwszym zamkiem krzyżackim na ziemi chełmińskiej, pozostałości murów obronnych, Rynek Nowomiejski, Kościół św. Jakuba zaliczany do najwspanialszych świątyń średniowiecznych w północnej części Polski, neogotycki Kościół Św. Szczepana z początku XX wieku, secesyjny Teatr Miejski. Wizyta w muzeum Piernika. Przejazd na miejsce noclegu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie, przejazd do BYDGOSZCZY. Spacer po Starym Mieście - gotycka Katedra, ul. Jezuicka, Wenecja Bydgoska (Wyspa Młyńska, Kanał Bydgoski, Biały Spichlerz z końca XVIII w), monumentalny gmach Sądu Okręgowego z 1906 r, neogotycki kościół pw. św. Andrzeja Boboli z wysmukłą zegarową wieżą, szachulcowe spichlerze z przełomu XVIII i XIX w, Kościół Wniebowzięcia NMP, Kościół św. Piotra i Pawła, Filharmonia, Bazylika Mniejsza. Przejazd do CHEŁMNA, spacer po mieście - Renesansowy Ratusz wzniesiony w latach 1567-1572, Kościół farny Wniebowzięcia NMP, gotyckie mury miejskie z basztą Prochową, Brama Grudziądzka, kaplica św. Marcina, zespół klasztorny zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, kościół św. Jakuba Starszego i św. Mikołaja. Przejazd do GRUDZIĄDZA, spacer po mieście - Mury miejskie wzniesione na początku XIV w, Klasztor Benedyktynek, Brama Wodna, monumentalne budynki Spichlerzy będące symbolem miasta, Kościół Farny, Pałac Opatek, Rynek z zabytkowymi kamieniczkami, Góra Zamkowa z pozostałościami zamku Krzyżackiego - studnia, resztki murów kaplicy zamkowej, odsłonięte fundamenty wieży Klimek, Cytadela zbudowana przez Prusaków w latach 1776-1788 na rozkaz króla Fryderyka II. Przejazd do miejsca noclegu, nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie, przejazd do CIECHOCINKA, które jest jednym z najpopularniejszych miast uzdrowiskowych w Polsce. Czas wolny na skorzystanie ze zdrowotnych właściwości tężni. Przejazd do OPOROWA, gdzie znajduje się mała późnogotycka rezydencja obronna wzniesiona około 1440 r. usytuowana na wyspie otoczonej fosą. Zabudowa skupiona wokół czworobocznego dziedzińca składa się z domu mieszkalnego, wieży, baszty z kaplicą, połączonych murem obronnym. Zwiedzanie wnętrz zamku - muzeum z ekspozycją wnętrz dworskich. Wyjazd w drogę powrotną, powrót do poszczególnych miejscowości w godzinach późnowieczornych / nocnych dnia 5.

TERMINY WYCIECZKI:
30.04-03.05.2020, 11-14.06.2020, 16-19.07.2020, 13-16.08.2020, 17-20.09.2020

WAŻNE INFORMACJE:
1. Do poruszania się po Polsce potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o dokumencie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Zakwaterowanie:

Hotele lub pensjonaty **/*** standartu turystycznego.
Cena podstawowa zawiera zakwaterowanie w pokoju 2-3 osobowym. Przy rezerwacji dla dwóch osób automatycznie zostaje przydzielony pokój 2-osobowy. W przypadku rezerwacji dla 3 osób zostaje przydzielony pokój 3-osobowy lub pokój 2-osobowy z dostawką (w zależności od dostępności pokoji w danym obiekcie).
Osoby podróżujące samotnie mają do wyboru 2 opcję - w cenie podstawowej dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego z uczestnikami tej samej płci lub dopłatę do pokoju 1-osobowego - taka opcję należy zaznaczyć w formularzu rezerwacyjnym.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:
- Przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej;
- Program turystyczny;
- 2 noclegi (na trasie przejazdu) ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu;
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant Polska - Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN;
- Turystyczny fundusz gwarancyjny;
- VAT
- Gwarancję niezmienności ceny

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu:
- Obligatoryjne koszty związane z realizacja programu (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, opłaty lokalne) - 100 zł
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 25 zł

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 150 zł
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń

Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl