• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
Transylwania Comfort
Transylwania/Rumunia
Termin:15.09 - 20.09.2020
Cena od:999 PLN / OSOBA
Kategoria:***
Transport:Autokar
TerminDniTransportWyżywienieCena
15.09 - 20.09.20206 dniAutokar śniadania 999 PLNrezerwuj
Program:

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
Wyjazd wg. rozkładu jazdy, przejazd przez Słowację i Węgry.

DZIEŃ 2
Przekroczenie granicy Rumuńskiej w godzinach porannych. Przyjazd do TURDY na zwiedzanie jednej z największych i najstarszych kopalni w Europie – Saliny Turda. Główna komnata Saliny jest tak ogromna, że mieści w sobie m. in. amfiteatr, diabelski młyn, pole do minigolfa, tory do kręgli i plac zabaw, a także podziemne słone jezioro. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie, przyjazd do SIGHISOARY , spacer po zabytkowym średniowiecznym mieście wpisanym na listę UNESCO, dom w którym urodził się Wlad Palownik - legendarny Drakula, popiersie Drakuli, Wieża Zegarowa. Przejazd do BRASZOWA, spacer po starym mieście - rynek z okazałym Ratuszem, Baszta Tkaczy, Baszta Kowali, Brama Katarzyny, Dom Rady z XVw., gotycki "Czarny Kościół". Czas wolny i przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd do miejscowości SINAIA - "Perła Karpat", słynnego uzdrowiska i ośrodka narciarskiego w którym zobaczymy zamek myśliwski Peles - zbudowany w stylu niemieckiego renesansu. Przejazd do miejscowości RASNOV – zwiedzanie charakterystycznej dla tego regionu budowli – zamku chłopskiego. Następnie przejazd do Zamku Draculi w BRANIE. Zbudowany na wysokiej skale zamek uderza niezwykle skomplikowaną bryłą. Wewnątrz zwiedzamy komnaty. Czas wolny na rumuńskim targu. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Wykwaterowanie. przejazd do miejscowości BIERTAN, zwiedzanie ufortyfikowanego zespołu kościelnego. Biertan to wioska zamieszkała przez Sasów, w której zachował się największy w Transylwanii ufortyfikowany zespół kościelny wpisany na Listę UNESCO. Kościół może się poszczycić trzema pierścieniami murów obronnych, kuriozalną wieżą rozwodników oraz gotyckim zborem luterańskim z zachowanym gotyckim wyposażeniem. Wyjazd w drogę powrotną.

DZIEŃ 6
Powrót do Polski w godzinach porannych.

TERMINY WYCIECZKI:
28.04-03.05.2020, 09-14.06.2020, 11-16.08.2020, 15-20.09.2020

WAŻNE INFORMACJE: 
1. Do poruszania się po krajach należących do UE potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Zakwaterowanie:

Hotele lub pensjonaty **/*** standartu turystycznego.
Cena podstawowa zawiera zakwaterowanie w pokoju 2-3 osobowym. Przy rezerwacji dla dwóch osób automatycznie zostaje przydzielony pokój 2-osobowy. W przypadku rezerwacji dla 3 osób zostaje przydzielony pokój 2-osobowy z dostawką (łóżko małżeńskie + łóżko dodatkowe - brak mozliwości 3 osobnych łózek).
Osoby podróżujące samotnie mają do wyboru 2 opcję - w cenie podstawowej dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego z uczestnikami tej samej płci lub dopłatę do pokoju 1-osobowego - taka opcję należy zaznaczyć w formularzu rezerwayjnym.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:
- Przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej;
- Program turystyczny;
- 3 noclegi (na trasie przejazdu) ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu;
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant podstawowy Koszty leczenia 10 000 EUR, Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN, Ubezpieczenie bagażu 1 000 PLN;
- Turystyczny fundusz gwarancyjny;
- VAT;
- Gwarancję niezmienności ceny;


ABDAR COMFORT:
- Darmowy poczęstunek, kawa lub herbata lub butelka wody w trakcie przejazdu do Rumunii;
- Prasa na pokładzie autokaru;
- Degustacje regionalnych produktów w trakcie wycieczki;

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu /ceny za jedna osobę/:
- Koszty związane z realizacją programu /bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne/ - 40 Euro
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 30 zł

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia /ceny za jedna osobę/:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 200 zł
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń

Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl