• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
/
Termin: -
Cena od:
PLN / OSOBA

Brak oferty spelniajacej podane kryteria!

Program:

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1:
Wyjazd wg. rozkładu jazdy, nocny przejazd w kierunku Gdańska.

DZIEŃ 2:
Przyjazd do GDAŃSKA w godzinach porannych, spacer po Gdańsku rozpoczniemy od Oliwy, gdzie zobaczymy m.in Park Oliwski, Pałac Opatów, Kościół św. Jakuba, Katedra Oliwska, Dom Zarazy, Stary Rynek Oliwski. Przejazd komunikacją miejską do centrum, kontynuacja spaceru od Bramy Wyżynnej z XVI w., która niegdyś była częścią otaczających miasto fortyfikacji. Następnie udamy się obok dawnego więzienia na reprezentacyjną ulicę Długą, przy której mieściły się domy bogatych mieszczan - m.in Dom Uphagena. Długi Targ - główny plac starego Gdańska, przy którym zobaczymy symbol miasta - Fontannę Neptuna, gotycki Ratusz z XIV wieku z 80 metrową wieżą, dwór Artusa - miejsce spotkań kupców przybywających do Gdańska za czasów istnienia Ligi Hanzeatyckiej, brama zielona, przez którą udamy się w kierunku nabrzeża portowego nad Motławą gdzie zobaczymy Żuraw. Kolejnym punktem spaceru będzie ulica Mariacka prowadząca w kierunku kościóła Najświętszej Marii Panny ze słynnym zegarem astronomicznym. Rejs statkiem na WESTERPLATTE - Cmentarz Obrońców Westerplatte, Fort, Pomnik Obrońców wybrzeża. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie, przejazd do GDYNI, spacer po mieście "powstałym z morza i marzeń przedwojennego pokolenia Polaków", w trakcie którego zobaczymy Skwer Kościuszki, Molo Południowe, Muzeum Oceanograficzne, ORP Błyskawica - niszczyciel biorący udział w II wojnie światowej obecnie przekształcony w Muzeum, Dar Pomorza - legenda polskiego żeglarstwa i ucieleśnienie marzeń Polaków o morskiej przygodzie (zwiedzanie wewnątrz jednego ze statków). Na zakończenie spaceru po Gdyni odwiedzimy piękny punkt widokowy na Kamiennej Górze. Przejazd do SOPOTU, spacer po reprezentacyjnej części miasta - neogotycki Kościół garnizonowy św. Jerzego, Ulica Bohaterów Monte Cassino, Krzywy Domek - nowoczesny budynek uznany za jedną z najdziwniejszych budowli na świecie, najdłuższe w Europie Molo długości ok. pół kilometra, Opera Leśna. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie, przejazd do MALBORKU, gdzie zobaczymy najsłynniejszy zamek Krzyżacki na terenie Polski, będący siedzibą mistrzów Zakonu Krzyżackiego wybudowany w latach 1274-1457. Na zamku zobaczymy m.in Zamek Wysoki. Zamek Średni, Zamek Niski z Karwanem, kaplicą św. Wawrzyńca oraz szeregiem zabudowań gospodarczych. Wyjazd w drogę powrotną, powrót do poszczególnych miejscowości w godzinach późnowieczornych.

TERMINY WYCIECZKI:
30.04-03.05.2020, 11-14.06.2020, 16-19.07.2020, 13-16.08.2020, 17-20.09.2020

WAŻNE INFORMACJE:
1. Do poruszania się po Polsce potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o dokumencie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Zakwaterowanie:

Hotele lub pensjonaty **/*** standartu turystycznego.
Cena podstawowa zawiera zakwaterowanie w pokoju 2-3 osobowym. Przy rezerwacji dla dwóch osób automatycznie zostaje przydzielony pokój 2-osobowy. W przypadku rezerwacji dla 3 osób zostaje przydzielony pokój 3-osobowy lub pokój 2-osobowy z dostawką (w zależności od dostępności pokoji w danym obiekcie).
Osoby podróżujące samotnie mają do wyboru 2 opcję - w cenie podstawowej dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego z uczestnikami tej samej płci lub dopłatę do pokoju 1-osobowego - taka opcję należy zaznaczyć w formularzu rezerwacyjnym.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:
- Przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej;
- Program turystyczny;
- 2 noclegi (na trasie przejazdu) ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu;
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant Polska - Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN;
- Turystyczny fundusz gwarancyjny;
- VAT
- Gwarancję niezmienności ceny

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu:
- Obligatoryjne koszty związane z realizacją programu (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, opłaty rezerwacyjne) - 145 zł
- Rejs statkiem - 35 zł
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 25 zł

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 150 zł
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń

Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl