• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
Weekend w Wiedniu
Wiedeń/Austria
Termin:02.10 - 04.10.2020
Cena od:409 PLN / OSOBA
Kategoria:**/***
Transport:Autokar
TerminDniTransportWyżywienieCena
02.10 - 04.10.20203 dniAutokar śniadania 409 PLNrezerwuj
Program:

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy, przejazd przez Czechy i Austrię.

DZIEŃ 2
Przyjazd do WIEDNIA w godzinach porannych. Zwiedzanie rozpoczniemy od zobaczenia nowoczesnego kompleksu mieszkalnego Hunderwasserhaus. Następnie udamy się do centrum Wiednia na spacer po starym mieście, w trakcie którego zobaczymy m.in pałac władców Austrii Hofburg, malownicze uliczki starego Wiednia, neogotycki Ratusz, dom Mozarta, Katedra św. Stefana, kolumna morowa. Spacer po ringu - neogotycki Ratusz, Plac Marii Teresy, Opera, Budynek secesji Wiedeńskiej, Kościół św. Karola Boromeusza, barokowy kompleks Belwedere wraz z ogrodami. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie, wykwaterowanie, kontynuacja zwiedzania Wiednia -  letnia rezydencja Habsburgów czyli pałac Schonbrunn - zwiedzanie wnętrz i spacer po parkowych ogrodach. Przejazd na wzgórze Kahlenberg, panorama Wiednia. Wyjazd powrotny w godzinach popołudniowych, przyjazd do Krakowa w godzinach późnowieczornych. Powrót do Krakowa w godzinach późnowieczornych.

03.10.2020 w Wiedniu odbywa się Noc Muzeów. W trakcie nocy można na jednym karnecie zwiedzać wszystkie muzea biorące udział w projekcie. Wyjazd powrotny w godzinach późnowieczornych. Podczas nocy muzeów klienci indywidualnie zwiedzają muzea - pilot przez rozpoczęciem rozdaje informatory oraz podaje lokalizacje muzeów oraz wyznacza miejsce oraz godziny swoich dyżurów, w trakcie których służy pomocą w dotarciu do obiektów.

TERMINY WYCIECZKI:
29-31.05.2020, 10-12.07.2020, 28-30.08.2020, 18-20.09.2020, 02-04.10.2020

WAŻNE INFORMACJE:
1. Do poruszania się po krajach należących do UE potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Zakwaterowanie:

Hotele lub pensjonaty **/*** standartu turystycznego.
Cena podstawowa zawiera zakwaterowanie w pokoju 2-3 osobowym. Przy rezerwacji dla dwóch osób automatycznie zostaje przydzielony pokój 2-osobowy. W przypadku rezerwacji dla 3 osób zostaje przydzielony pokój 3-osobowy lub pokój 2-osobowy z dostawką (w zależności od dostępności pokoji w danym obiekcie).
Osoby podróżujące samotnie mają do wyboru 2 opcję - w cenie podstawowej dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego z uczestnikami tej samej płci lub dopłatę do pokoju 1-osobowego - taka opcję należy zaznaczyć w formularzu rezerwacyjnym.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:
- Przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej;
- Program turystyczny;
- 1 nocleg (obrzeża lub okolice Wiednia) ze śniadaniem w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant podstawowy - Koszty leczenia 10 000 EUR, Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN, Ubezpieczenie bagażu 1 000 PLN;
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
- VAT
- Gwarancję niezmienności ceny

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu /ceny za jedna osobę/:
- Obligatoryjne koszty związane z realizacją programu (bilety wstępu, bilety metra, przewodnik miejski) - 35 EUR
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 20 zł

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia /ceny za jedna osobę/:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 100 zł
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń

Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl