• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
/
Termin: -
Cena od:
PLN / OSOBA

Brak oferty spelniajacej podane kryteria!

Program:

DZIEŃ 1:
Wyjazd z wg. rozkładu jazdy, przejazd do MOSZNEJ słynącej z najpiękniejszego w Polsce pałacu reprezentującego kilka kierunków architektonicznych. Spacer po parku przypałacowym. Przejazd do GRODNA. Pierwsze wzmianki o zamku w tym miejscu pochodzą z XII w. Zamek nie miał szczęśliwej historii, przechodził z rąk do rąk, w czasie wojny trzydziestoletniej zniszczony przez Szwedów, a w 1869r. doszczętnie została zniszczona w pożarze wieża. Zwiedzanie pozostałości zamku. Przejazd na zwiedzanie Sztolni Walimskich - jednego z siedmiu kompleksów „Riese” wybudowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej w Górach Sowich.Przejazd na miejsce noclegu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2:
Śniadanie, przejazd do największego zabytku Dolnego Śląska, zamku KSIĄŻ, jednego z największych zamków w Polsce i Europie i jednocześnie największym zamkiem na Dolnym Śląsku. Zbudowany na urwistym skalnym cyplu, głęboką kotliną porośniętą lasem. Niegdyś nazywany był „perłą Śląska”, a także „zamkiem z bajki”, jest budowlą charakteryzującą się różnymi stylami architektury. Zamek otacza 300 hektarowy park - rezerwat dendrologiczny. Wiosną otoczenie zamku rozkwita tysiącami kwiatów azalii i rododendronów. Ozdobę zamku stanowią tarasy obsadzone różami i tryskające fontannami i kaskadami wodnymi. Jego początki sięgają XIII w. od tego czasu przechodził on przez wiele rąk – Piastowie Śląscy, czescy monarchowie, rycerstwo, Władysław Jagiellończyk, mieszkała tu także księżna von Pless. Zwiedzanie barokowych wnętrz zamku a także zapoznanie się z jego historią podczas II wojny światowej.  Przejazd do BOLKOWA na zawiedzanie pozostałości zamku. Nie jest znana dokładna data powstania zamku, wiadomo jednak, że powstał przed rokiem 1277. Z tego okresu pochodzi bowiem najstarsza wzmianka. Nosił on wówczas nazwę Hain. W czasach piastowskich zamek nigdy nie został zdobyty. Podczas wojny trzydziestoletniej dwukrotnie odparł atak wojsk szwedzkich. Ciekawostką architektoniczną zamku jest wieża w kształcie klina, której ostrze podczas oblężenia w ówczesnych czasach, było skierowane w stronę największego zagrożenia. Dzięki temu pociski ześlizgiwały się po murze, nie wyrządzając poważniejszych szkód. Przejazd do KARPACZA, spacer po mieście, czas wolny.

DZIEŃ 3:
Śniadanie, Przejazd do ZAMKU CZOCHA, malowniczo położonego na wysokim brzegu Jeziora Leśniańskiego. Do największych atrakcji zamkowych można zaliczyć m.in renesansową studnię, nazywaną przez właścicieli zamku "studnią niewiernych żon”, Salę Rycerską, zajmująca przestrzeń dwóch kondygnacji, Komnatę Książęcą w stylu późnogotyckim z łożem krytym baldachimem czy kominek marmurowy w holu wejściowym. Ciekawą atrakcję stanowią także jedno z przejść do podziemi, basteja oraz wieża. Zamek Czocha powstał w II poł. XIII w. jako warownia obronna północnej granicy Czech. Po zakończeniu wojny trzydziestoletniej zamek uzyskał formę okazałej rezydencji, którą pod koniec XVIII w. ogromny pożar zamienił w ruinę. Przejazd do miejscowości GRODZIEC, zwiedzanie zamku. Twierdza ta wzniesiona została w drugiej połowie XV wieku w miejscu dawnego warownego grodu kasztelańskiego. Głównym inicjatorem budowy nowego zamku był ówczesny książę legnicki Fryderyk I. Posiadłość stanowiła miejsce licznych wystawnych uczt oraz turniejów rycerskich przez wieki. Ciężki okres zamek przeżywał w czasie wojny trzydziestoletniej, oraz w trakcie II w. ś, został on doszczętnie zniszczony. Obecnie odbudowany i udostępniony do zwiedzania. Powrót do Krakowa w godzinach późnowieczornych. Powrót do miejscowości realizowanych antenkami w godzinach późnowieczornych / nocnych dnia 4.

TERMINY WYCIECZKI:
30.04-02.05.2022, 01-03.05.2022, 16-18.06.2022, 22-24.07.2022, 13-15.08.2022, 16-18.09.2022, 14-16.10.2022, 11-13.11.2022

Zakwaterowanie:

Hotele lub pensjonaty **/*** standartu turystycznego.
Cena podstawowa zawiera zakwaterowanie w pokoju 2-3 osobowym. Przy rezerwacji dla dwóch osób automatycznie zostaje przydzielony pokój 2-osobowy. W przypadku rezerwacji dla 3 osób zostaje przydzielony pokój 3-osobowy lub pokój 2-osobowy z dostawką (w zależności od dostępności pokoji w danym obiekcie).
Osoby podróżujące samotnie mają do wyboru 2 opcję - w cenie podstawowej dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego z uczestnikami tej samej płci lub dopłatę do pokoju 1-osobowego - taka opcję należy zaznaczyć w formularzu rezerwacyjnym.

Uwagi praktyczne:

1. Do poruszania się po Polsce potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o dokumencie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Cena zawiera:

- Przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej;
- Program turystyczny;
- 2 noclegi (na trasie przejazdu) ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu;
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant Polska - Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN;
- Turystyczny fundusz gwarancyjny i Turystyczny fundusz pomocowy
- VAT
- Gwarancję niezmienności ceny

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu:
- Obligatoryjne koszty związane z realizacją programu /bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy, opłaty lokalne/ - 210 zł
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 25 zł

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 150 zł
- Dopłata do obiadokolacji (menu polskie lub wegetariańskie) - 90/95 zł
- Przednocleg w Krakowie - pokój 1os - 140 zł, pokój 2os - 160 zł, pokój 3os - 200 zł
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń

Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl