• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
/
Termin: -
Cena od:
PLN / OSOBA

Brak oferty spelniajacej podane kryteria!

Program:

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy, nocny przejazd przez Polskę i Litwę.

DZIEŃ 2
Przejazd do KOWNA, krótki spacer po starym mieście: Ratusz, ruiny zamku kowieńskiego, Katedra św. Piotra i Pawła, Dom Perkuna. Przejazd do hotelu na terenie Łotwy, zakwaterowanie, nocleg

DZIEŃ 3
Śniadanie, przekroczenie granicy Łotewsko-Rosyjskiej, przejazd do MOSKWY, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Wycieczka objazdowa po Moskwie. Panorama miasta z Gór Worobiowych. Przejazd w centrum: Plac Czerwony, Mauzoleum Lenina, słynny GUM-dom towarowy, sobór Kazański (z zewnątrz), sobór Wasyla Błogosławionego, zwiedzanie największej cerkwi Rosji – Cerkwi Chrystusa Zbawiciela. Przejazd do Nowodziewiczego Klasztoru, zwiedzanie Klasztoru oraz cmentarza, gdzie są pochowani najbardziej znane osobistości-dygnitarze, aktorzy oraz pisarze rosyjscy. Rejs statkiem po rzece Moskwa. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd metrem. Zwiedzanie Kremla- Kreml z Soborami, Zbrojownią z kolekcją koron carskich, jajek Faberze i tronów carskich, armatą Car–Działem i największym na świecie dzwonem Car–Dzwonem. Zwiedzanie Tretiakowskiej Galerii – jedno z największych Muzeów świata a przede wszystkim największy w Rosji zbiór sztuki rosyjskiej. Spacer pod Maneż - wspaniały przykład rosyjskiego klasycyzmu – gmach, który służył wojskom carskim do ćwiczenia musztry, a który dziś pełni funkcje wystawowe. Spacer po najbardziej znanej ulice miasta – Arbat. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Wyjazd metrem do przepięknego skansenu Kolomenskoye. Stanowił on niegdyś letnią rezydencję carską. Dziś można tu zobaczyć zrekonstruowany pałac Aleksa I Romanowa, uważany w XVII w. za „Ósmy cud świata”, a także XVII i XVIII – wieczne budowle drewniane, przywiezione do Moskwy z całej Rosji. Ze względu na swoją wyjątkową wartość historyczną i artystyczną, skansen Kolomenskoye został w 1994 r. wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Skansen Kolomenskoye usytuowany jest kilka kilometrów na południowy – wschód od centrum Moskwy. Choć dziś nazwą tą określamy wspaniałe muzeum na wolnym powietrzu, to dawniej odnosiła się ona do rozległej posiadłości królewskiej, stanowiącej miejsce letniego odpoczynku dla cara i jego rodzi Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 7
Wczesne śniadanie, wyjazd w kierunku Litwy. Przekroczenie granicy Rosyjsko-Łotewskiej, nocleg w okolicach Wilna.

DZIEŃ 8
Śniadanie, krótkie zwiedzanie WILNA: Zwiedzania Wilna z przewodnikiem, m.in.: Stare Miasto (Ostra Brama, kościół św. Teresy, sobór św. Ducha, Plac Ratuszowy, Ratusz, Plac Katedralny, budynek Uniwersytetu Wileńskiego (zewnątrz), kościół św. Anny i pomnik Adama Mickiewicza), a także kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu. Po południu wyjazd w kierunku Polski.

DZIEŃ 9
Powrót do poszczególnych miejscowości w godzinach nocnych / porannych. Godzina powrotu może ulec zmianie ze względu na kontrole graniczne i sytuację drogową.

TERMINY WYCIECZKI:
27.04-05.05.2019, 15-23.06.2019, 10-18.08.2019

Uwagi praktyczne:

WAŻNE INFORMACJE: 
1. Do poruszania się po krajach poza UE potrzebny jest paszport ważny jeszcze minimum 6 miesięcy od momentu przekraczania granicy w drodze powrotnej. Przy wyjeździe do Rosji potrzebna dodatkowo jest wiza - koszt wizy to 350 zł. Osoby posiadające paszporty wydane przez inne kraje niż Polska zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych oraz ewentualnego wyrobienia wizy.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 20 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:
- Przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej;
- Program turystyczny;
- 6 noclegów (na trasie przejazdu + okolice Moskwy) ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant podstawowy Koszty leczenia 30 000 EUR, Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN, Ubezpieczenie bagażu 1 000 PLN;
- Turystyczny fundusz gwarancyjny (10zł);
- VAT
- Gwarancję niezmienności ceny

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu:
- Obligatoryjny pakiet zwiedzania (Przewodnicy, bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej, opłaty miejscowe, tour guide) - 145 EUR
- wiza Rosyjska - 350 zł

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 500 zł
- Dopłata do 6 obiadokolacji /menu regionalne lub wegetariańskie/ - 300 zł /uwaga!!! - napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne/
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń

Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
 Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl