• 1. Wybór oferty
  • 2. Wybór terminu
  • 3. Dane osobowe
  • 4. Rezerwacja
  • 5. Potwierdzenie
/
Termin: -
Cena od:
PLN / OSOBA

Brak oferty spelniajacej podane kryteria!

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy do Pragi, spacer po mieście: Spacer po dzielnicy Hradczany rozpoczniemy od klasztoru na Strachovie, słynącego z bogatych zbiorów bibliotecznych. Następnie podejdziemy na Plac Loretański, gdzie zobaczymy barokową kopię domku Loretańskiego, w którym wg. legendy zasnęła Matka Boża, czyli tzw. „Santa Casa” przeniesionego przez anioły w celu ochrony przed Turkami. Kolejnym punktem spaceru będzie bogata zabudowa pałacowa: m.in. pałace Szwarzenbergów, Toskański, Arcybiskupi, Czerniński. Spacer po terenie Hradu – największego kompleksu zamkowego w Czechach, w trakcie którego zobaczymy katedrę św. Wita, bazylikę św. Jerzego, kaplicę wszystkich świętych, stary i nowy Pałac Królewski. Dla chętnych możliwość wejścia na Złotą Uliczkę oraz zwiedzenia wnętrz pałacowych. Przejście na Małą Strane, spacer: Pałac Wallensteina, Rynek Małostrański z barokową świątynią pod wezwaniem św. Mikołaja, droga królewska, Most Karola z barokowymi pomnikami świętych, wyspa Kampa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie, przejazd na dalszy spacer: dzielnica żydowska Josefov, w której zobaczymy zabytki kultury żydowskiej: Synagoga Hiszpańska, synagoga Wysoka, synagoga Pinkasa, Ratusz Żydowski. Przejście na Stare Miasto na główny rynek – Rynek Nowomiejski, na którym znajduje się pomnik Jana Husa oraz jeden z najsłynniejszych zabytków Praskich – ratusz staromiejski z zegarem Orloy. Kontynuacja spaceru po starym mieście: Kościół Marii Panny przed Tynem, ulica Celetna, Brama Prochowa, secesyjny dom miejski, Karolineum – najstarszy uniwersytet w tej części Europy ufundowany przez Karola IV, Plac Wacława z monumentalnym budynkiem Muzeum. Czas wolny na indywidualne uczestnictwo w powitaniu Nowego Roku w centrum Pragi. Ok. 1 w nocy przejazd do hotelu.

DZIEŃ 3
Śniadanie, przejazd do Kutnej Hory, spacer: Klasztor Urszulanek, Rynek, kolumna morowa, ruiny starego Ratusza, Kościół św. Jakuba, Włoski Dwór, Kasztel, kolegium Jezuickie, gotycki Kościół świętej Barbary, kamienna fontanna, Kościół św. Jana Nepomucena, Kamienny Dwór. Powrót do Krakowa / Katowic w godzinach wieczornych, miejscowości realizowane antenkami godziny wieczorne / nocne dnia 4.

TERMINY WYCIECZKI:
30.12.2018-01.01.2019

WAŻNE INFORMACJE:
1. Do poruszania się po krajach należących do strefy Schengen potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta. Szacunkowa godzina powrotu do Krakowa ostatniego dnia imprezy turystycznej ok 21:00-23:00.

Cena zawiera:

W ramach ceny zawarte są:
- Przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej;
- Program turystyczny;
- 2 noclegi w hotelu / penzionie *** w okolicy Pragi;
- 2 śniadania;
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Ubezpieczenie NNW + KL;
- Turystyczny fundusz gwarancyjny;
- VAT
- Gwarancję niezmienności ceny

Cena nie zawiera:

Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu:
- Koszty związane z realizacją programu - 550 KC
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 25 zł

Dodatkowe opcje:
- Dopłata do 2 obiadokolacji /menu czeskie lub wegetariańskie/ - 90 zł
- Rezerwacja miejsca z przodu autokaru /rzędy 2-4/ - 50 zł
- Rezerwacja miejsca z tyłu autokaru /ostatni rząd/ - 30 zł
- Przednocleg w Krakowie - pokój 1os - 130 zł, pokój 2os - 150 zł, pokój 3os – 210 zł

Dodatkowe ubezpieczenia
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55%
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osobę/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń
MiastoMiejsceDopłata w jedną stronęGodz.
Tel.: +48 728 939 279biuro@abdar.pl